Lietuvas basketbolisti 3x3 Pasaules kausa finālā piekāpjas Serbijai

Lietuvas basketbolisti svētdien Antverpenē izcīnīja otro vietu Pasaules kausā.

Lietuvas izlase, kas turnīrā bija izsēta ar otro numuru, cīņā par zelta godalgām ar rezultātu 16:21 piekāpās Serbijai, kas jau pirms sacensībām bija galvenā pretendente uz čempiontitulu.

Gan Lietuvas, gan Serbijas basketbolisti grupas spēles noslēdza nezaudējot.

Serbija ceturtdaļfinālā ar 22:17 pieveica Latvijas izlasi, bet pusfinālā ar 17:12 pārspēja Beļģiju. Tikmēr lietuvieši jau ceturtdaļfinālā apstādināja ASV, uzvarot ar 21:11, bet pusfinālā ar 18:17 sīvā cīņā bija pārāki pār Franciju.

Cīņā par bronzas godalgām Francija ar 18:17 uzvarēja Beļģiju.

Savukārt sieviešu konkurencē Francijas basketbolistes ar 16:13 bija pārākas pār Kanādu, bet pie bronzas godalgām tika Ķīnas izlase, kas izšķirošajā mačā ar 21:11 sagrāva lietuvietes.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase, kuras sastāvā bija iekļauti Agnis Čavars, Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis un Artūrs Strēlnieks, bija izsēta ar trešo numuru un ceturtdaļfinālā sīvā cīņā piedzīvoja neveiksmi pret serbiem.

Pasaules kausa izcīņas turnīri notiek kopš 2012.gada.

Pasaules kausa izcīņā latvieši līdz šim visveiksmīgāk startējuši 2019.gadā, kad izcīnīja otro vietu. Nīderlandes komanda divreiz izcīnījusi sudraba medaļas, bet Polijas vienība 2019.gadā izcīnīja bronzu.

2012.gadā Krūmiņš, Kristaps Kanbergs, Lauris Mizis un Ervīns Jonāts grupas turnīrā uzvarēja vienā spēlē no piecām, noslēguma tabulā ieņemot 18.vietu. 2018.gadā Čavars, Krūmiņš, Lasmanis un Miezis grupas turnīrā uzvarēja visās četrās spēlēs, bet ceturtdaļfinālā ar 15:21 zaudēja Polijas izlasei un noslēgumā ieņēma piekto vietu.