Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Lietuvas basketbolisti apspēlē Argentīnu un iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā

Lietuvas valstsvienības basketbolisti līdz ar pārliecinošu uzvaru pār Argentīnas izlasi iekļuvuši Turcijā notiekošā pasaules čempionāta pusfinālā. Ceturtdien ceturtdaļfināla spēlē Ķestuša Kemzūras trenētā komanda ar 104:85 (50:30) pieveica Argentīnas izlasi un pusfinālā tiksies ar ASV valstsvienību, kas ne bez grūtībām ar 89:79 (44:39) pārspēja Krievijas izlasi.

Lieliska darbība aizsardzībā – īpaši pret pretinieku līderi Luisu Skolu – un izcila precizitāte tālmetienos (realizēti visi astoņi pirmie mēģinājumi, argentīniešiem pirmajā puslaikā 0/9) Lietuvas basketbolistiem jau pirmajā puslaikā ļāva iegūt ievērojamu pārsvaru un ar gūtu grozu pēdējā sekundē palielināt pārsvaru līdz 20 punktiem.Otro puslaiku Lietuvas valstsvienība sāka vēl ar sešiem gūtiem punktiem pēc kārtas. Uz brīdi argentīnieši spēja pietuvoties, taču nekavējoties sekoja lietuviešu atbilde, un ceturto ceturtdaļu kaimiņi sāka jau ar 32 punktu bagāžu (85:53). Spēles pēdējā ceturtdaļa jau bija tikai formalitāte.Lietuvas valstsvienība līdz ar to nosacīti revanšējās Argentīnas izlasei par zaudējumu Pekinas olimpisko spēļu turnīra spēlē par bronzas medaļām (75:87).ASV – Krievijas spēlē gandrīz visa pirmā puslaika gaitā spēle ritēja punkts, bet otrās ceturtdaļas sākumā Krievijas basketbolisti arī izvirzījās vadībā 29:25. Puslaika beigās amerikāņiem gan izdevās iekrāt pirmo vērā ņemamo pārsvaru – 42:35. Un tikai trešās ceturtdaļas nogalē NBA rūdītie ASV basketbolisti pārņēma spēli savā kontrolē (65:51), kaut arī viņu uzvaru nekādi nevar nosaukt par pārliecinošu.Jau ziņots, ka trešdienas ceturtdaļfināla mačos Serbijas izlases pārspēja līdzšinējos pasaules čempionus spāņus, bet mājinieki turki pārliecinoši pieveica slovēņus.Piektdien pasaules čempionātā notiks spēles par 5.-8.vietu, pusfināli paredzēti sestdien.