Miami Heat nonāk uzvaras attālumā no iekļūšanas NBA finālā

Debitantam Taileram Hirro gūstot 37 punktus, Miami Heat trešdien svinēja uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences fināla ceturtajā spēlē.

Heat ar rezultātu 112:109 (24:23, 26:21, 27:32, 35:33) pārspēja Bostonas Celtics, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-1.

Miami komandai spēles gaitā neizdevās nostiprināties stabilā vadībā, lielāko pārsvaru -12 punktus - iekrājot trešajā ceturtdaļā. Celtics otrajā puslaikā vadībā bija tikai vienu reizi, kad Daniels Taiss ceturtās ceturtdaļas ceturtajā minūtē panāca 85:84. Tiesa, pēc tam sekoja septiņi bezatbildes punkti no pretiniekiem, lauvas tiesu jeb piecus no tiem gūstot Hirro.

Hirro ceturtajā ceturtdaļā guva 17 jeb gandrīz pusi no komandas 35 punktiem. Ar 37 punktiem viņš laboja Heat debitantu "play-off" rekordu, par desmit punktiem pārspējot Dveina Veida 2004.gadā iespēto.

Tāpat Hirro kļuva tikai par otro divdesmitgadnieku, kurš vienā "play-off" spēlē guvis 37 punktus. Iepriekš to paveicis tikai Maģiskais Džonsons, kurš 1980.gada finālsērijas sestajā spēlē guva 42 punktus.

"Jūtos labi," par savu sniegumu teica Hirro. "Taču vēl daudz darāmā. Esam priekšā ar 3-1."

Vēl uzvarētājiem ar 24 punktiem atzīmējās Džimijs Batlers, 22 punkti bija Goranam Dragičam, bet 20 punkti un 12 atlēkušās bumbas - Bemam Adebajo.

Celtics rindās ar 28 punktiem rezultatīvākais bija Džeisons Teitams, 21 punkts bija Džeilenam Braunam, bet 20 punktus iekrāja Kemba Volkers.

Sērijas piektā spēle notiks piektdien. Miami komanda izslēgšanas turnīros zaudējusi tikai vienā no 12 sērijām, kurās bijusi vadībā ar 3-1.

Rietumu konferences finālā Losandželosas Lakers ir vadībā ar 2-1 pret Denveras Nuggets.