Rīgā +2 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

papildināta - Junioru basketbola izlasei pirmais zaudējums Eiropas U-18 čempionātā

Latvijas junioru basketbola valstsvienība ar zaudējumu sākusi Viļņā notiekošā Eiropas U-18 čempionāta otro posmu, pirmajā spēlē ar 74:76 (32:38) piekāpāsSlovēnijas izlasi. Šī bija Ziedoņa Jansona un Daiņa Bertāna trenētās Latvijas komandas pirmā neveiksme turnīrā pēc triju uzvaru sērijas.Pirmās ceturtdaļas lielāko daļu vadībā ar nelielu pārsvaru bija Latvijas jaunie basketbolisti, tomēr pēdējā minūtē slovēņiem izdevās pirmo reizi spēlē izvirzīties vadībā (14:13).

Spēles otrajā posmā latvieši atguva vadību un lielāko pārsvaru (28:22) sasniedza 15.minūtē, taču atlikušajā laikā līdz lielajam pārtraukumam no spēles nespēja gūt ne punkta, un pretinieki devās atpūtā ar sešu punktu handikapu.Otrajā puslaikā Latvijas izlase diezgan ātri panāca izlīdzinājumu, un laukumā līdz ceturtās ceturtdaļas vidum turpinājās līdzīga cīņa. Tad slovēņi guva sešus punktus pēc kārtas, nodrošinot lielāko atrāvienu cīņā (69:61). Nepilnu minūti līdz pamatlaika beigām Andris Misters vēlreiz panāca neizšķirtu 71:71, taču atlikušajā laikā Slovēnijas basketbolisti realizēja piecus no astoņiem soda metieniem, kas viņiem ļāva gūt uzvaru. Mistera izmisuma tālmetiens pēdējā sekundē nebija sekmīgs.Pārējās E grupas pirmās kārtas spēlēs pirmdien Lietuva sagrāva Franciju 104:63, bet Polija uzvarēja Spāniju 81:67. Turnīra tabulā Lietuvai ir trīs uzvaras (trijās spēlēs), Latvijai un Polijai pa 2 (3), Spānijai un Slovēnijai pa 1 (3), Francijai 0 (3). Latvijas U-18 izlases pretinieki otrdien būs vienaudži no Polijas, bet trešdien – mājinieki lietuvieši. Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.