Rīgā +4 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Pēdējā spēlē zaudējums Portugālē

Latvijas basketbola valstsvienība ar zaudējumu noslēgusi Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, sestdien viesos ar 92:93 (45:51) zaudēja Portugālei.

Spēles lielāko daļu vadībā bija portugāļi, kuri pirmajā puslaika vien guva 51 punktu, izpildot ļoti daudz, turklāt - precīzus tālmetienus. Latvijas izlasei tikai spēles pēdējā ceturtdaļā izdevās pietuvoties pretiniekam, līdz sešas minūtes pirms pēdējās ceturtdaļas beigām tika panākts neizšķirts (74:74), bet mazliet vēlāk pēc Jahoviča tālmetiena - vadība (79:77).

Pēdējā minūtē Valters ar soda metieniem panāca trīs punktu pārsvaru Latvijai (91:88), portugāļi bija precīzi no spēles. Janičenoks izskaņā iemeta tikai vienu no diviem soda metieniem (92:90). Pēdējās sekundēs portugāļi tika pie bumbas un Miranda bija precīzs no tālās distances, nodrošinot mājiniekiem uzvaru ar 93:92.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais spēlētājs bija Kristaps Janičenoks, kurš guva 21 punktu. Andra Biedriņa rēķinā bija 19 punkti un 13 atlēkušās bumbas, Kaspars Bērziņš guva 17 punktus, bet Kristaps Valters sakrāja 15 punktus.

Portugāles izlases rindās labākais ar gūtajiem 29 punktiem bija Košta.

Jāatzīmē, ka Portugāles izlase šajā spēlē realizēja 19 (!!!) trīspunktu metienus.