Rīgā 0 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Pilābere: Jābūt drošākām par saviem lēmumiem laukumā

Latvijas sieviešu basketbola izlases uzbrucēja Karlīne Pilābere pēc zaudējuma Lielbritānijai (60:74) Eiropas čempionāta pirmajā spēlē atzina, ka komandai jākļūst pārliecinātākai.

Kā tikt ārā no aukstās dušas, ko saņēmāt pirmajā spēlē?

Mums visām jābūt vairāk pārliecinātām par to, ko mēs darām laukumā. Ir jāizslēdz nepiespiestas kļūdas un jābūt drošām par katru bumbu, katru piespēli, ko atdodam. Nedrīkstam bumbu vienkārši izlaist no rokām.

Spēles plānu neizpildījāt?

Noteikti ne. Jau pirmajā ceturtdaļā aizsardzībā iekritām. Labi zinot, ka tā ir laba metēju komanda, nenosedzām viņu snaiperes. Jau pirmajā ceturtdaļā ielaidām, šķiet, sešus tālmetienus. Tas ir nepiedodami daudz. Ir ļoti grūti pēc tam atnākt atpakaļ.

Kļūdas bija pašu vainas dēļ?

Pašas pieņēmām pilnīgi nepiedodamus lēmumus. Varbūt bija kāds lampu drudzis, spēlējot mājās, bet tā nevajadzētu būt. Pirmajā puslaikā tik daudz kļūdu nebija. Daudz jāpiedomā pie tā, kādus lēmumus pieņemam. Neteiktu, ka pretinieces pēc pārtraukuma ar kaut ko pārsteidza, bet viņas spēlēja daudz agresīvāk, daudz aktīvāk gāja uz pārķeršanu, un mēs to spiedienu īsti neizturējām.

Kādi tev pašai bija plāni vēl divas nedēļas iepriekš, kad nebiji valstsvienības kandidāte?

(Nosmejas – aut.) Man pašai bija plāns nokārtot sesiju augstskolā, varbūt uzspēlēt 3 x 3 basketbola izlasē, bet kopumā – baudīt vasaru. Mazliet pamainījās lietas.

Cik viegli bija iekļauties komandā?

Man bija tā priekšrocība, ka visu sezonu spēlēju TTT Rīga un labi zinu trenera Zībarta iestrādnes. Liela daļa ir pārnesta arī uz izlases modeli. Arī meitenes ir pazīstamas.