Rīgā +24 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Slovēnijas basketbolisti uzvar Turciju, zināmi EČ ceturtdaļfināla pāri

Slovēnijas basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta F grupas spēlē trešdien ar 69:67 (37:32) pārspēja Turcijas basketbolistus, sagādājot viņiem pirmo zaudējumu turnīrā.Līdz ar to kļuvuši zināmi visi ceturtdaļfināla pāri. Ceturtdien spēles paredzētas Krievijas un Serbijas izlasēm, kā arī Francijas un Spānijas valstsvienībām, bet piektdien tiksies Slovēnija un Horvātija, kā arī Turcija un Grieķija.

Pusfināli notiks sestdien, fināls un spēle par trešo vietu - svētdien.Pirmās ceturtdaļfinālas beigās Slovēnijas basketbolistiem izdevās panākt deviņu punktu pārsvaru, bet otrajā ceturtdaļā viņi to palielināja līdz iespaidīgam 37:18 rezultātam. Taču turki atbildēja ar 14 punktiem pēc kārtas, atjaunojot intrigu spēlē.Otrā puslaika sākumā slovēņiem izdevās vēl viens neliels izrāviens, taču arī tas tika likvidēts, un līdz mača izskaņai Turcijas basketbolisti atpalika tikai par dažu punktu tiesu. Nervozā spēles izskaņā laimīgu uzvaru tomēr izcīnīja Slovēnijas komanda. Desmit sekundes līdz beigām pēc trim precīziem Arslana soda metieniem Turcijas izlase starpību samazināja līdz 67:68. Udrihs laukuma otrā galā no soda metienu līnijas bija precīzs vienreiz, bet pēdējo uzbrukumu ar precīzu metienu turkiem pabeigt neizdevās.