Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

Šmits: Izdarīju visu, ko varēju, lai ierobežotu Mozgovu

Viens no redzamākajiem vīriem laukumā Latvijas izlases rindās uzvarā pret Krievijas basketbolistiem (84:69) bija Rolands Šmits, kurš ne tikai guva 11 punktus, bet otrajā puslaikā arī ievērojami sarežģīja dzīvi Krievijas izlases centram Timofejam Mozgovam. Pirmajā puslaikā krievs guva 15 punktus, otrajā - tikai vienu.

Pēc divām no rezervistu soliņa sāktām spēlēm šodien pamatsastāvā atgriezies niknāks?

Pat nezinu, vai niknāks, bet sajūtas bija labākas. Biju kaut kā labāk sagatavojies šai spēlei, laukumā izgāju ar labākām sajūtām. Tāpēc arī labāk iznāca.

Ar ko salauzām Krievijas komandu?

Otrajā puslaikā ļoti labi un disciplinēti nospēlējām aizsardzībā. Komandas aizsardzība bija ideāla. Atradām arī labus metienus, tāpēc tāds rezultāts.

Kādos toņos puslaika pārtraukumā notika saruna ģērbtuvē?

Nebija panikas vai bļaušanas. Bija mierīga un konstruktīva saruna. Zinājām, kas mums jāizlabo, ka jāsaņemas un mazliet agresīvāk jānospēlē aizsardzībā. Nezuda pārliecība, ka ar savu spēli varam spēles gaitu lauzt.

Kā juties cīņā pret masīvo krievu centru Timofeju Mozgovu, kurš vēl pagājušajā sezonā spēlēja Losandželosas Lakers?

Viegli nebija, jo tas tomēr ir NBA (Nacionālā Basketbola asociācija – aut.) spēlētājs. Garš, spēcīgs, bet es domāju, ka izdarīju visu, ko varēju, lai viņu ierobežotu.

Kas ir tās viltības, ar kurām vari viņu noturēt?

Mans uzdevums bija censties vairāk spēlēt uz ātrumu, neļaut viņam ieņemt vietu postā zem groza un saņemt bumbu. Ir grūti tikt viņam priekšā, ja viņš jau pirmajā uzbrukuma sekundē nostājas savā pozīcijā. Arī uzbrukumā mana priekšrocība pret viņu bija ātrums. Aizsardzībā pret viņu spēlēt bija grūtāk, jo izgrūst viņu ir tiešām grūti.

Cik salda ir šī uzvara?

Ļoti patīkama sajūta uzvarēt šādā spēlē. Īpaši jau tāpēc, ka visa komanda nospēlēja ļoti labi.

Vai nebija sarežģīti noturēt ritmu, kad tiesneši tik bieži pārtrauca spēli?

Nav tik traki. Varbūt kāda svilpe iztraucēja, bet uz tām nevajag koncentrēties. Tas tikai traucē. Jākoncentrējas saviem uzdevumiem, un tad jau nebūs grūti saglabāt ritmu.

Bijāt arī rēķinājuši nepieciešamo punktu starpību?

Zinājām, ka noteikts pārsvars var mums dot priekšrocības cīņā par pirmo vietu grupā. Centāmies to panākt. Neizdevās, bet tāpat jau jāuzvar vēl Turcija. Tā būs grupas izšķirošā spēle par vietu.