Otrdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

TTT Rīga jauno Eirolīgas sezonu sāk ar zaudējumu Ungārijā

Latvijas čempiones TTT Rīga Basketbolistes FIBA Eirolīgas A grupas pirmajā spēlē ceturtdien Ungārijā ar 60:66 (27:36) zaudēja Pecs-2010 vienībai. Divas trešdaļas TTT komandas punktu divatā savāca amerikaņu leģionāres Šavonte Zelusa (24) un Kvanitra Holingsvorta (16+14 atl.bumbas).Jau pirmajās minūtēs laukuma saimnieces sagādāja ridziniecēm pamatīgu nokdaunu – 12:4.

Turpinājumā spēle izlīdzinājās, un, pateicoties Zelusas rezultatīvajai spēlei (19 no komandas 27 punktiem pirmajā puslaikā!), TTT turējās aptuveni 10 punktu atstatumā.Būtiskas izmaiņas starpība netika piedzīvotas arī otrajā puslaikā, līdz divarpus minūtes līdz ceturtās ceturtdaļas beigām rīdzinieces starpību samazināja līdz trim punktiem (57:60). Pecs-2010 basketbolistes šo ofensīvu tomēr apturēja un nosargāja uzvaru.Vēl Eirolīgas grupā TTT Rīga basketbolistēm jātiekas ar Itālijas klubu Taranto Cras Basket, Košices Good Angels no Slovākijas, Krakovas Wisla Can-Pack no Polijas, kurā spēlē Gunta Baško, un Aijas Brumermanes pārstāvēto Mondeville no Francijas. Jau ziņots, ka trešdien Mondeville savā laukumā pārspēja Wisla Can-Pack basketbolistes 76:65.Eirolīgas C grupas mačā divu Latvijas valstsvienības spēlētāju savstarpējā cīņā Gdiņas Lotos ar Elīnu Babkinu sastāvā savā laukumā ar 67:82 (33:47) piekāpās Zanes Tamanes pārstāvētajam Ungārijas klubam MKB Euroleasing.Babkinai daudz netrūka līdz triple-double - 31 minūtē 11 punkti (2p.met.4/6, 3p.1/1), 10 rezultatīvas piespēles un 6 atlēkušās bumbas. Laba statistika arī Tamanei - 29 minūtēs 9 punkti (2p.4/8, 1p.1/1), 11 atl.bumbas, 2 bloķēti metieni un pa vienai rezultatīvai un pārķertai piespēlei.Latvijas basketbolistes ceturtdien dueli aizvadīja arī Eiropas kausa izcīņā, kur grupu turnīra pirmajā kārtā Ieva Kubliņa vēl vienas Ungārijas komandas Seat Gyor sastavā savās mājās pārspēja franču klubu Nantes Reze, kura rindās spēle Sabīne Niedola - 64:61.Kubliņa 27 minūtēs guva 9 punktus (2p.3/6, 3p.1/3), izcīnīja 6 atl.bumbas, izdarīja 2 rezultatīvas piespēles un pārķēra 2 piespeles. Niedolas kontā 30 minūtēs 9 punkti (2p.4/6, 1p.1/2), 3 atl.bumbas un 3 pārķertas piespēles.