Rīgā +2 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

U-18 izlases basketbolistēm zaudējums Eiropas čempionāta pirmajā spēlē

Latvijas izlases basketbolistes piedzīvojušas zaudējumu Eiropas U-18 čempionātā, kas ceturtdien sākās Slovākijā. Pirmajā spēlē Aigara Neripa vadītā komanda piekāpās vienaudzēm no Itālijas – 53:65 (27:36).Pēc līdzīga sākuma (8:9) Latvijas jaunās basketbolistes trīs minūtes pēc kārtas nespēja gūt ne punkta un ļāva sāncensēm iekrāt 17:8 pārsvaru.

Mazrezultatīvās otrās ceturtdaļas sākumā itālietes sasniedza arī plus 13 (27:14), bet līdz lielajam pārtraukumam starpība turējās 6 – 10 punktu robežās.Trešās ceturtdaļas vidū Latvijas komandai izdevās pietuvoties līdz piecu punktu deficītam (33:38), taču Itālijas basketbolistes nekavējoties atbildēja ar deviņiem punktiem pēc kārtas. Diemžēl atlikušajā laikā spēles gaitu lauzt vairs neizdevās.Rezultatīvākās Latvijas U-18 izlases rindās bija Linda Pagrode un Guna Lagzdiņa – attiecīgi 16 un 11 punkti.C apakšgrupas turnīrā Latvijas komandas pretinieces vēl būs Lietuvas (piektdien) un Polijas (sestdien) juniores. Šo komandu savstarpējā mačā ar 62:55 pārākas bija lietuvietes.Trīs labākās komandas turpinās cīņu par medaļām, bet pēdējās vietas ieguvējas aizvadīs spēles par palikšanu elites grupā.