Trešdiena, 16. oktobris
Daiga, Dinija, Dinārs

VEF Rīga ar 4 punktu starpību zaudē Cholet Basket

_VEF Rīga _otrdien viesos Šolē Eiropas kausa spēlē sīvā cīņā ar 68:72 zaudēja Francijas klubam Cholet Basket, liecina rīkotāju informācija.

Rīdzinieku rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija komandas kapteinis Kristaps Janičenoks, bet Kortnija Simsa rēķinā bija 11 punkti. Uzvarētājiem pa Fabjēns Kozērs guva 19 punktus. Neskatoties uz zaudējumu VEF Rīga saglabāja otro vietu B grupā, ar divām uzvarām un divām neveiksmēm. Citā grupas spēlē Maskavas apgabala Himki savā laukumā ar 89:65 sagrāva Grieķijas PAOK, izcīnot ceturto uzvaru četrās spēlēs un nodrošinot vietu nākamajā kārtā. PAOK un Cholet Basket ir pa uzvarai un trīs zaudējumiem.

Pirmajā ceturtdaļā līdzīgā spēlē tikai pašā izskaņā Francijas klubs spēja iegūt četru punktu pārsvaru (16:12), kuru līdz puslaika beigām spēja palielināt līdz septiņiem punktiem (39:32). Pēc pārtraukuma rīdzinieki pretiniekus spēja gandrīz noķert, 25. minūtē panākot (41:42), taču ceturtdaļas beigas labāk atkal nospēlēja Cholet Basket. Izšķirošie notikumi risinājās spēles beigās, jo četras minūtes pirms finālsirēnas VEF Rīga bija iedzinējos ar 57:64, bet pēdējās minūtes sākumā atpalika tikai par trīs punktiem 63:66. Kavaļauskam ar diviem precīziem metieniem starpību 23 sekundes pirms beigām izdevās samazināt līdz minimumam, taču uz to mājinieki atbildēja ar Fabjēna Kozēra precīzu tālmetienu, kas Cholet Basket nodrošināja pirmo uzvaru turnīrā, jo Janičenoka tālmetiens  VEF Rīgu vairs nespēja glābt.

VEF Rīga nākamo spēli Eiropas kausā aizvadīs 13. decembrī viesos pret PAOK, kas būs izšķirošā par iekļūšanu nākamajā kārtā.

Eiropas kausa izcīņas spēle:

*Cholet Basket VEF Rīga 72:68 (16:12, 23:20, 12:15, 21:21)

Cholet Basket: Kozērs 19+8 AB, Falkers 17, Haits 11, Diports 10+10 AB, Vebobs 8, Gradits 3, Žobērs 2, Makgrats 2

VEF Rīga: Janičenoks 14, Simss 11+7 AB, Kavaļausks 10, Perijs 9, Valters 8, Keins 6+9 AB, Miledžs 5, Bertāns 5

Izcelties ganāmpulkā

Divvirzienu līgums Anžejam Pasečņikam paver iespējas Milvoki Bucks pārbaudes spēlēs.