Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

VEFiņš gadu noslēdz ar skaistu uzvaru Samārā

_VEF Rīga _piektdien VTB līgas spēlē Krievijas pilsētā Samārā sagādājusi zaudējumu vietējai Krasnie Krilya vienībai, pārspējot to ar 80:72. Pateicoties uzvarai, VEF izdevies nostiprināties turnīra A grupas 3.vietā.

Pirms spēles VEF Rīga komandas kapteinis Kristaps Janičenoks atzina, ka tieši Krasnie Krilya ir vieni no lielākajiem konkurentiem par vietu turnīra tabulā un pozīciju izslēgšanas spēlēs.

Spēli abas komandas iesāka regulāri apmainoties ar sekmīgiem metieniem. Pie rezultāta 21:19 par labu mājiniekiem VEF Rīga spēja veikt 9:0 izrāvienu, panākot līdz šim lielāko pārsvaru spēlē ar 28:21. Pirmās ceturtdaļas beigās labāk gan nospēlēja Krasnie Krilya, pievelkot līdz 26:28. Ņikita Balašovs otrā ceturkšņa sākumā izlīdzināja rezultātu 28:28, tomēr turpmākajā laikā vadības grožus turēja VEF basketbolisti. Labi darbojoties gan uzbrukumā, gan aizsardzībā VEF punktu pa punktam palielināja savu handikapu un, noslēdzoties pirmajam puslaikam, devās atpūtā jau ar 53:36. Sandis Valters jau pirmajā puslaikā iespēja gūt 15 punktus, realizējot četrus no sešiem tālmetieniem.

Pēc pārtraukuma savus pirmos četrus punktus guva Kaspars Bērziņš, kas ļāva rīdziniekiem iekrāt 21 punktu starpību - 57:36. Turpmākajās četrās minūtēs Krasnie Krilya nedaudz saņēmās, iemetot 13 punktus, kamēr viesi guva tikai trīs - 60:49. Ramūna Butauta vadītos puišus samulsināt mājiniekiem īpaši gan neizdevās, un pēc trīs nospēlētām ceturtdaļām VEF Rīga saglabāja vadību ar 68:57. Trīs minūtes līdz mača beigām Braions Rašs pēc ilgāka laika samazināja rezultāta starpību līdz viencipara skaitlim, gūstot četrus punktus un pievelkot 66:72. Pēdējās minūtes veiksmīgāk aizvadīja VEF un saspringtā galotnē spēja saglabāt uzvaru ar 80:72.

VEF Rīga sastāvā 19 punktus spēja gūt Kristaps Janičenoks, 16 pievienoja Sandis Valters, bet ar 11 punktu guvumu atzīmējās Kērtiss Miledžs. Samāras klubam uzvaru gūt nelīdzēja pat Braiona Raša 20 gūtie punkti.

Rīdzinieki VTB Vienotās līgas A grupā nostiprinājusies 3.vietā ar piecām uzvarām un trim zaudējumiem, kamēr Krasnie Krilya ar bilanci 3:4 nokritusies no ceturtās uz piekto pozīciju, sev priekšā palaižot Kazahstānas Astana komandu, kurai četras uzvaras un četri zaudējumi.

Krasnie Krilya - VEF Rīga: 72:80 (26:28; 10:25; 21:15; 15:12)
VEF Rīga: Janičenoks 19, Valters 16, Miledžs 12, Bertāns 11, Jahovičs 7, Kavaļauskas 6, Bērziņš 4+8AB, Keins 3+11AB, Perijs 2, Kaufmanis.