Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Ventspils basketbolisti vēlreiz pieveic VEF Rīgu

Ventspils basketbolisti arī Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas par trešo vietu otrajā spēlē uzvarēja VEF Rīgu (84:77) un izvirzījās sērijā vadībā ar 2-0.

Spēlei toni uzdeva abu komandu aktīvā un precīzā spēlē uzbrukumā. Atšķirība tikai tā, ka individuāli meistarīgākie un pieredzējušākie ventspilnieki tādu spēles stilu izturēja līdz 16.minūtei, bet VEF Rīga apstājās jau pirmās ceturtdaļas vidū. Tā no 16:19 (7.minūte) iznāca 22:41 (16.minūte) un, kaut arī viesi kļuva mazliet paviršāki, spēles turpinājumā vefiņam bija ļoti grūti situāciju labot.

Otrajā puslaikā notikušo spēles lūzumu varēja skaidrot ar VEF Rīgas aktīvāku spēli aizsardzībā un disciplinētāku uzbrukumu, kā arī Ventspils atslābumu un nespēju aukstasinīgi izmantot savus trumpjus. 23.minūtē vefiņam bija izdevība pārņemt vadību (52:54), taču Jeromanova tālmetiens nesasniedza mērķi. Otrreiz tik tuvu ventspilnieki savus sāncešus vairs nepielaida. Mājinieki gan nenolaida rokas līdz pēdējai minūtei, tomēr 77:84 atbilst spēku samēram konkrētajā vakarā. Visticamāk, Ventapils sestdien varēs kārt kaklā bronzas medaļas.