Trešdiena, 16. oktobris
Daiga, Dinija, Dinārs

Ventspils nostiprinās LBL līderos, uzvara arī Liepājas Lauvām

Ventspils pēc šīs uzvaras LBL 1.divīzijā nostiprinājusies līderpozīcijās ar astoņām uzvarām tik pat aizvadītajās spēlēs, tādējādi nobeidzot gadu ar perfektu bilanci Latvijas līgā.
Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas spēlēs pie uzvarām tikuši abi Kurzemes klubi - BK Ventspils savā laukumā ar 85:60 izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār Jelgavas basketbolistiem, bet Liepājas Lauvas izbraukumā Daugavas Sporta namā ar 83:75 apspēlēja BA Turību.

Ventspilnieki jau pašās spēles pirmajās minūtēs parādija, kurš ir laukuma saimnieks, atraujoties punktu pa punktam un pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 24:11. Līdz puslaika beigām Jelgava mazliet gan spēja pievilkt, tomēr pārtraukumā Ventspils vēl joprojām atradās solīdā pārsvarā - 39:29.

Arī pēc pārtraukuma Jelgava nespēja būtiski pretoties, kas ļāva mājiniekiem vēl vairāk palielināt starpību, nu jau līdz 21 punktam (53:32). Gala rezultātā Ventspils svinēja uzvaru pēdējā šī gada spēlē ar rezultātu 85:60.

Lielisku spēli Ventspils rindās aizvadīja Mārtiņš Meiers, gūstot 29 punktus un izcīnot 8 atlēkušās bumbas. Tuvākais sekotājs ar 13 punktiem bija Mārtiņš Laksa. Jelgavniekiem 23 punktus spēja gūt Kristaps Kanbergs, 10 punkti Artūram Dušelim.

Liepājas Lauvas, līdzīgi kā BK Ventspils, spēli uzsāka nedaudz labāk par pretiniekiem, taču beidzoties pirmajām desmit minūtēm rezultāts uz tablo vēstija neizšķirtu 26:26. Tas pats turpinājās arī nākamajās desmit minūtēs - liepājnieki turējās vadībā, bet nekur tālu atrauties no Pētera Višņeviča vadītās komandas neizdevās. Puslaiku viesi noslēdza tikai ar viena punkta handikapu (45:44).

Pavisam citu spēli liepājnieki sāka demonstrēt otrajā puslaikā. Nepilnas četras minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām tika panākts lielākais pārsvars spēlē ar 67:51. Turība nedaudz atkal spēja pievilkt, bet pirms pēdējām desmit minūtēm Liepāja spēja noturēties drošā attālumā ar 71:57. Mājinieki vēl tik viegli uzvaru atdot negrasijās, vairākas reizes pievelkot vien līdz četru punktu deficītam. Tuvāk tikt gan vairāk neizdevās un nācās gadu noslēgt ar zaudējumu. Liepājas Lauvas svinēja sesto uzvaru 13 spēlēs ar rezultātu 83:75.

Uzvaru ar 17 gūtiem punktiem Lauvām palīdzēja izcīnīt Jānis Timma un Artūrs Bricis, kuram arī 12 bumbas zem groziem. Džošua Mejo pietrūka viena rezultatīva piespēle līdz double-double - viņam 10 punkti un deviņas piespēles. Krists Pīternieks Turības labā spēja gūt 18 punktus un pievienot 13 bumbas zem groziem, 16 punkti Jānim Dilevkam

x x x

BK Ventspils - Jelgava 85:60

BK Ventspils: Meiers 29+8AB, Laksa 13, Jangs 9, Grejs 7, Lejasmeiers 6, Bērziņš 6+7AB, Abernetijs 5+7RP, Vilards 4+8AB, Strēlnieks 3, Zaķis 3, Gražulis

Jelgava: Kanbergs 23, Dušelis 10, E.Krūmiņš 9, K.Krūmiņš 7, Nelsons 6, Silavs 5, Seņkājs, Paegle, Grasmanis, Ausējs

BA Turība - Liepājas Lauvas 75:83

BA Turība: Pīternieks 18+12AB, Dilevka 16+8AB, Mediss 13, Mednis 11, Šteinbergs 9, Sokolovs 8, Rudmiezis, Ķikuts, Antrops

Liepājas Lauvas: Bricis 17+12AB, Timma 17, Kravčenko 13, Miglinieks 11, Andriukaitis 11, Mejo 10+9RP, Helmanis 4, Freimanis, Jakovičs, Ate.

Izcelties ganāmpulkā

Divvirzienu līgums Anžejam Pasečņikam paver iespējas Milvoki Bucks pārbaudes spēlēs.