Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Celtnieks handbolisti Latvijas čempionāta finālsēriju atklāj ar negaidītu uzvaru pār Tenax

Pie uzvaras "SynotTip" Latvijas vīriešu virslīgas finālsērijas pirmajā mačā sestdien tika Rīgas "Celtnieks", kas izbraukumā ar 31:30 (14:13) pieveica iepriekšējo gadu čempionus Dobeles "Tenax". Tādējādi sērijā līdz trim uzvarām "Celtnieks" izvirzījušies vadībā ar 1-0.

Rīgas komandas labā deviņus vārtus šajā mačā iemeta Rihards Leja, kamēr astoņus pievienoja Artūrs Lazdiņš. Savukārt "Tenax" rindās ar septiņiem vārtu guvumiem atzīmējās Ņikita Pančenko, kurš turklāt realizēja visus septiņus metienus.

Visu maču abas komandas aizvadīja līdzvērtīgi, tomēr "Tenax" tik un tā lielākoties bija spiesti atrasties iedzinēju lomā. Pirmo puslaiku "Cetlnieks" noslēdza ar minimālu vadību (14:13), bet otrā puslaika gaitā viesi no Rīgas pāris reizes ieguva arī četru vārtu pārsvaru. Spēle spraiga gan bija līdz pēdējām minūtēm. Priekšpēdējās minūtes sākumā Lazdiņš ar precīzu metienu panāca 31:29, bet 39 sekundes pirms pamatlaika beigām Oskars Arājs ar precīzu metienu samazināja starpību līdz minimumam.

Tiesa, Dobeles komandai atlikušajās sekundēs no zaudējuma izglābties neizdevās.

Finālsērijas nākamais mačs notiks 30.aprīlī Rīgā.

"Tenax" un "Celtnieka" handbolisti finālā tiekas trešo gadu pēc kārtas. Abās iepriekšējās fināla sērijās Dobeles komanda izjuta gana nopietnu rīdzinieku pretestību, tomēr izcīnīja uzvaru ar 3-0.