Otrdiena, 22. oktobris
Irīda, Īrisa, Airisa

Aizvadīts Latvijas čempionāts vieglatlētikā; Baltušam trīs zelta medaļas

Latvijas čempionātā vieglatlētikā, kas piektdien un sestdien risinājās Jēkabpilī, trīs zelta medaļas izcīnīja Jānis Baltušs.Sākotnēji Baltušs piektdien triumfēja 400 metru gludajā distancē, bet sestdien bija labākais arī 400 metru barjerskrējienā, finišējot pēc 52,53 sekundēm. Savukārt sacensību noslēgumā Bauskas novada sporta skolas komanda, kurā bez Baltuša bija arī Mārtiņš Rūgtums, Rivo Vožņiaks un Ģirts Dubinskis triumfēja arī 4x400 metru stafetē - trīs minūtes un 24,31 sekunde.

Vēl vairāki vieglatēti čempionātā izcīnīja pa divām zelta godalgām.Jānis Mezītis, kurš piektdien uzvarēja 100 metru sprintā, sestdien bija labākais arī divreiz garākā distancē, sacensības beidzot pēc 21,42 sekundēm.Elvijs Misāns piektdien kļuva par labāko tāllēkšanā, bet sestdien ar rezultātu 16,10 metri uzvarēja arī trīssoļlēkšanas sacensībās.Savukārt Oskars Vaisjūns piektdien uzvarēja lodes grūšanā, bet sestdien pārliecinoši triumfēja diska mešanā - 54,18 metri.Dāmām divus zeltus izcīnīja Valērija Linkeviča, kura piektdien triumfēja 1500 metru skrējienā, bet sestdien bija labākā 3000 metru šķēršļu skrējienā - 11 minūtes un 13,84 sekundes. Tāpat divus zeltus izcīnīja "Auseklis" stafetes komanda ar Līvu Rubezi, Beatrisi Upenieci, Sintiju Krastu un Annu Paulu Auziņu ierindā - piektdien viņas triumfēja 4x100 metru distancē, bet sestdien palika nepārspētas arī 4x400 metros (četras minūtes un 2,14 sekundes).Sestdien vīriem 800 metros par labāko kļuva Renārs Stepiņš (minūte un 52,20 sekundes), 3000 metru sacensībās labākais bija Jānis Višķers (astoņas minūtes un 20,22 sekundes), bet 3000 metru šķēršļu skrējienā pirmais finišēja Konstantīns Dinārs (deviņas minūtes un 20,91 sekunde).Tāpat augstlēkšanā nepārspēts palika Jānis Vaivods (1,98 metri), bet vesera mešanā zeltu izcīnīja pieredzējušais olimpietis Igors Sokolovs - 72,30 metri.3000 metru sacensībās sievietēm uzvaru izcīnīja Diāna Jakubjaņeca (desmit minūtes un 12,14 sekundes), 400 metru barjerotajā distancē labākā bija Līga Velvere (58,65 sekundes), bet 800 metros triumfēja Līga Jansone (divas minūtes un 17,34 sekundes).Vēl trīssoļlēkšanā pie uzvaras tika Santa Matule (13,16 metri), augstlēkšanā nepārspēta palika Madara Onužāne (1,80 metri), diska mešanā pie triumfa tika Dace Šteinerte (49,55 metri), bet vesera mešanā labākā bija pieredzējušā Vaira Kumermane (52,56 metri).Šī bija pēdējā iespēja Latvijas sportistiem izpildīt pasaules čempionāta normatīvus. Līdz šim kvalifikācijas kritērijus izpildījuši 19 vieglatlēti.Pasaules čempionāts no 10. līdz 18.augustam norisināsies Krievijas galvaspilsētā Maskavā.