Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

BMX braucējs Štrombergs kļūst par pasaules čempionu

Latvijas BMX braucējs Māris Štrombergs sestdien Ķīnas pilsētā Taijuaņā izcīnīja zelta medaļu pasaules čempionātā.

Finālbraucienā Štrombergs, neraugoties uz neizdevīgo starta pozīciju trases iekšmalā, spēja startā izvirzīties vadībā un distances turpinājumā nostiprināja iegūto pārsvaru, liecina freecaster.tv pārraide.

Štrombergs finālā bija vienīgais Latvijas braucējs. Ivo Lakučs tika līdz pusfinālam, kur finišēja piektais. No ceturtās vietas, kas dotu vietu finālā, Lakuču šķīra tikai ar fotofiniša palīdzību nosakāma starpība. Edžus Treimanis finišēja piektais ceturtdaļfinālā un pusfinālā neiekļuva. Savukārt Artis Žentiņš izstājās astotdaļfinālā. Savainojuma dēļ uz Ķīnu neaizbrauca viens no spēcīgākajiem Latvijas BMX sportistiem Artūrs Matisons.

Junioru konkurencē 4. vietu izcīnīja Toms Skujiņš, bet Rihards Veide pusfinālā finišēja piektais, neiekļūstot finālā.

BMX braucēji startēs arī Pekinas olimpiskajās spēlēs. Latvijai piešķirto starta vietu skaits kļūs zināms pēc pasaules čempionāta rezultātu apkopošanas. Sagaidāms, ka Latvija startēs ar maksimāli iespējamo dalībnieku skaitu, un uz Pekinu dosies trīs BMX braucēji.

Rīgas lidostā Latvijas BMX izlase no Ķīnas atgriezīsies otrdien, 3. jūnijā, plkst. 17 ar "Finnair" reisu no Helsinkiem, BNS informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācijā.

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...