Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Bolts pārliecinoši uzvar tradicionālajās vieglatlētikas sacensībās Ostravā

Pasaules rekordists sprinta distancēs Useins Bolts no Jamaikas piektdien pārliecinoši uzvarēja 100 metru distancē Čehijas pilsētā Ostravā notikušajās IAAF World Challenge sērijas vieglatlētikas sacensībās Zelta naglene (Golden Spike).Bolts, kuram šis bija otrais starts sezonā, finišu sasniedza pēc 9,98 sekundēm, tuvāko sekotāju Remonu Gitensu no Barbadosas pārspējot par 0,23 sekundēm.

Tikmēr trešais palika irāņu sprinteris Hasans Taftians, kurš distanci veica 10,25 sekundēs.Bolta rezultāts ir sestais labākais šajā sezonā, jo līderis ir Femi Ogunode no Kataras, kurš aprīlī sacensībās ASV distanci veica 9,91 sekundē.Pirms sacensībām Bolts norādīja, ka būtu gandarīts par rezultātu 9,8 sekunžu robežās. Sezonas pirmajā startā pirms nedēļas Kaimanu salās viņš finišēja pēc 10,05 sekundēm, taču guva arī nelielu muskuļa traumu.Seškārtējais olimpiskais čempions, kā arī pasaules rekordists 100 un 200 metru distancēs, kā arī 4x100 metru stafetē, Bolts augustā Riodežaneiro gatavojas aizstāvēt savus olimpiskā čempiona titulus šajās distancēs. Uzvaru gadījumā viņš kļūs par pirmo vieglatlētu, kurš trīs olimpiskajās spēlēs pēc kārtas spējis uzvarēt trīs dažādās disciplīnās.Boltam piederošais pasaules rekords 100 metros ir 9,58 sekundes, bet 200 metros 19,19 sekundes.Šobrīd 29 gadus vecais Bolts iepriekš norādīja, ka sportista karjeru vēlas noslēgt pēc 2017.gada pasaules čempionāta, kas norisināsies Londonā.Bolts pa trīs olimpiskajām zelta medaļām izcīnīja 2008.gada olimpiskajās spēlēs Pekinā un četrus gadus vēlāk Londonā. Viņš 11 reizes ir kļuvis arī par pasaules čempionu un divas reizes bijis pasaules vicečempiona godā.Vēl piektdien uzvaru šķēpmešanā vīriešiem izcīnīja vācietis Tomass Rēlers, kurš rīku raidīja 87,37 metrus tālu, sasniedzot šīs sezonas labāko rezultātu pasaulē.Latvijas sportisti sacensībās, kuras Ostravā risinājās 55.reizi, nepiedalījās.