Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Britu skrējējs Farahs kļuvis par divkārtējo Eiropas čempionu

Eiropas vieglatlētikas čempionāta piektajā dienā tika sadalīti desmit medaļu komplekti. Otro zelta medaļu Barselonā izcīnīja Lielbritānijas garo distanču skrējējs Mohameds Farahs, kurš finišēja pirmais 5000 metru distancē – 13:31,18.Sudraba godalgu ieguva mājinieks Hesus Espanja (13:33,12), bronzu – Haile Ibrahimovs no Azerbaidžānas (13:34,15)Jau ziņots, ka ceturto vietu lodes grūšanā izcīnīja Latvijas lodes grūdējs Māris Urtāns, bet šķēpa mešanā Ainārs Kovals ieņēma sesto vietu un Ēriks Rags ierindojās 11.

vietā. Savukārt lietuviete Živile Balčūnaite sestdien izcīnīja Eiropas čempiones titulu maratona skrējienā (2.31:14).Vīriem 800 metru skrējienā finālā britam Maiklam Rimmeram izdevās nepieļaut Polijas vieglatlētu dubultuzvaru. Pirmais finišā bija Marcins Levandovskis (1:47,07), sekundes desmitdaļu viņam zaudēja Rimmers, bet trešais bija Adams Kščots (1:47,22).Toties 400 metru barjerskrējienā tieši Lielbritānijas pārstāvjiem izdevās izcīnīt divas pirmās vietas. Zelta medaļa Deividam Grīnam (48,12), sudrabs Raisam Viljamsam (48,96), bet bronza Staņislavam Meļņikovam no Ukrainas (49,09).Kārtslēkšanā intriģējošā taktiskā cīņā Eiropas čempiona titulu izcīnīja francūzis Reno Lavilenjē – 5,85 metri. Aiz viņa palika ukrainis Maksims Mazuriks (5,80) un polis Pžemislavs Červinskis (5,75).200 metru sprintā dāmām nedaudz negaidīti uzvarēja francūziete Mirjama Sumarē, kura iepriekš bija izcīnījusi bronzu divreiz īsākā distancē. Viņa finišēja pēc 22,32 sekundēm un apsteidza Jeļizavetu Brizginu no Ukrainas (22,44) un Aleksandru Fedorivu no Krievijas (22,44).100 m barjerskrējienā ar jaunu Turcijas rekordu zelta medaļu izcīnīja Nevina Janita – 12,63 sekundes. Nacionālais rekords arī sudraba medaļas laureātei Dervalai O’Rūrkai no Īrijas (12,65), bet bronza – vācietei Karolīnai Nitrai (12,68).Trīssoļlēkšanā ar šosezon Eiropā labāko rezultātu triumfēja Olga Soloduha no Ukrainas – 14,81 metrs. Aiz viņas palika Simona la Mantija no Itālijas (14,56) un Beļģiju pārstāvošā krieviete Svetlana Boļšakova (14,55).Divas dienas ilgušajās septiņcīņnieču sacensībās par uzvarētāju, uzstādot jaunu Eiropas čempionātu rekordu, uzvarēja Džesika Enisa no Lielbritānijas – 6823 punkti. Tikai 45 punktus viņai zaudēja olimpiskā čempione Natālija Dobrinska no Ukrainas, bet bronzu nopelnīja Dženifera Ēzere no Vācijas (6683 p.).