Cīkstone Grigorjeva zaudē PČ pusfinālā un spēkosies par bronzu

Latvijas brīvā stila cīkstone Anastasija Grigorjeva ceturtdien cieta zaudējumu Parīzē notiekošā pasaules čempionāta pusfinālā un vēlāk cīnīsies par bronzu. Svara kategorijā līdz 60 kilogramiem Grigorjeva vispirms kvalifikācijas cīņā ar 2:0 pieveica Tetjanu Omeļčenko no Azerbaidžānas, sasniedzot astotdaļfinālu.

Tikmēr par iekļūšanu ceturtdaļfinālā Grigorjeva ar 9:6 uzvarēja Puertoriko cīkstoni Nesu Mariju Rodrigesu Tirado. Abas sportistes aizvadīja ļoti līdzvērtīgu spēkošanos, taču pretiniece pēc Latvijas cīkstones apvelšanas izvirzījās vadībā ar 6:5. Tiesa, cīņa noslēdzās ar to, ka Grigorjeva nolika uz lāpstiņām un izcīnīja uzvaru.

Savukārt ceturtdaļfināla duelī Grigorjeva ļoti pārliecinoši ar 10:0 uzvarēja Ti Mai Ngujenu no Vjetnamas, pretiniecei cīņas laikā nedodot nekādu izredžu uz panākumu. Šis mačs ilga tikai vienu minūti un 49 sekundes.

Līdz ar to Grigorjeva nodrošināja vietu pasaules čempionāta pusfinālā, kur līdzvērtīgā cīņā ar 3:6 piekāpās pasaules vicečempionei Elisonei Reganai no ASV.

Pusfināla dueļa sākumā Grigorjevai izdevās izstumt pretinieci ārpus laukuma un panākt 1:0, tomēr pēc tam pretiniece viņu noguldīja uz vēdera un ieguva divus punktus. Otrā perioda ievadā Latvijas pārstāve izvirzījās vadībā ar 3:2, tomēr vienā no tuvcīņām amerikāniete veiksmīgi nogāza Grigorjevu uz lāpstiņām, iegūstot četrus punktus un nodrošinot vietu finālā.

Vēlāk ceturtdien Grigorjeva līdz ar to sacentīsies par bronzu, kur viņa tiksies ar vācieti Luīzu Nīmišu.