Rīgā +3 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Drogbā atgriežas, Kotdivuāras izlasei neizšķirts pret Portugāli

Pasaules kausa izcīņas finālturnīra G grupas pirmajā spēlē neizšķirti 0:0 otrdien nospēlēja Kotdivuāras un Portugāles valstsvienības. Plkst.21.30 pēc Latvijas laika sāksies otrā G grupas pirmās kārtas spēle Brazīlija – Ziemeļkoreja.

Ēriksons: nebijām perfekti, bet ļoti labi

Četras stundas pirms spēles sākuma Starptautiskā Futbola federācija (FIFA) paziņoja, ka ar pretinieku komandas un galvenā tiesneša piekrišanu ļauj Kotdivuāras izlases līderim Didjē Drogbā spēlēt īpašā elkoņa sargā (to slēpa krekls ar garām piedurknēm). Savukārt stundu pirms spēles sākuma kļuva zināms, ka elkoņa kaula lūzumu pirms 11 dienām pārcietušais Drogbā iekļauts izlases sastāvā, taču spēli sāks kā rezervists.

Pirmo pieteikumu vārtu guvumam 11.minūtē izdarīja portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu, kura tālšāviens no teju 30 metru attāluma atdūrās pret āfrikāņu vārtu stabu. Dažas minūtes vēlāk veiksmi tālā brīvsitienā izmēģināja Kotdivuāras futbolists Tjene – mazliet garām vārtiem.

Pat bez sava uzbrukuma līdera kotdivuārieši necentās spēlēt, domājot par neizšķirta nosargāšanu, bet meklēja laimi pretinieku laukuma pusē, un tieši portugāļi bija tie, kuri biežāk atbildēja ar pretuzbrukumiem. Līdz pārtraukumam ne vienai, ne otrai komandai neko īpaši bīstamu gan tā arī neizdevās izveidot.

Otro puslaiku apņēmīgāk sāka Kotdivuāras komanda, kas jau pirmajās desmit minūtēs izveidoja 3 – 4 vārtu gūšanas iespējas. Portugāļi atbildēja tikai 58.minūtē, kad no diezgan grūtas situācijas ar galvu sita Liedsons – virsū vārtsargam.

Puslaika vidū, skatītāju silti sveikts, laukumā devās Drogbā. Ap to laiku nelielu teritoriālu pārsvaru jau bija atguvuši Portugāles izlases futbolisti, tomēr cīņa pārsvarēja ritēja laukuma vidusdaļā.

Pēdējās desmit minūtēs komandas mēģināja atrast ceļus uz pretinieku vārtiem, tomēr aizsardzība izrādījās pārāka pār uzbrukumu. Kompensācijas laikā uzvaras vārtus bija iespēja gūt Drogbā, taču viņš sarežģīta sitiena vietā izvēlējās piespēli, un moments palika neizmantots.

Pasaules kausa izcīņa, G grupa

Kotdivuāra – Portugāle 0:0

Brīdinājumi: Zokora, Demels – Ronaldu
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) – 5 (1) : 7 (2), stūra sitieni 6:4, aizmugures 2:1, noteikumu pārkāpumi 18:13, brīdinājumi 2:1, bumbas pārvaldīšana 49%:51%

Kotdivuāra: Barī, Ebue (Romariks, 88.), K.Ture, Demels, Tjene, Žervinju (Keita, 82.), Zokora, J.Ture, Tiote, Kalu (Drogbā, 66.), Dindans
Portugāle: Eduardu, Fererira, Alvešs, Karvalju, Koentrau, Mendešs, Meirelešs (Amorims, 85.), Deku (Tjagu, 62.), Ronaldu, Danijs (Simau, 55.), Liedsons.
Galvenais tiensesis: Horhe Larionda (Urugvaja)