Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Džudists Borodavko izcīna Eiropas čempionāta bronzas medaļu

Latvijas džudists Jevgēņijs Borodavko sestdien izcīnīja bronzas medaļu Budapeštā notiekošajā Eiropas čempionātā.

Svara kategorijā līdz 100 kilogramiem Borodavko, kurš pērnā gada Londonas olimpiskajās spēlēs sasniedza astotdaļfinālu, savā pirmajā apakšgrupas cīņā bija brīvs, otrajā kārtā pārspēja Hakobu Arakeljanu no Armēnijas, bet trešajā pārspēja arī poli Tomašu Domanski.

Borodavko tādējādi iekļuva savas apakšgrupas finālā, kurā gan piekāpās Henkam Grolam no Nīderlandes.

Latvijas pārstāvis tādējādi kvalificējās gandarījuma turnīram, kurā sportisti sacentās par divām bronzas medaļām. Pirmajā kārtā Borodavko uzvarēja Beļģijas pārstāvi Nikolā Ņikiforovu, bet izšķirošajā cīņā pārspēja Elmaru Gazimovu no Azerbaidžānas.

Eiropas čempionāta bronzas medaļu Borodavko izcīnījis trešo reizi karjerā. Iepriekš tas viņam padevās arī 2009. un 2011.gadā.

Šajā pašā svara kategorijā zaudējumu jau pirmajā cīņā piedzīvoja Viktors Reško, piekāpjoties Lukašam Krpalekam no Čehijas.

Tāpat sestdien dalību čempionātā jau pēc savām pirmajām cīņām beidza trīs citi Latvijas pārstāvji - svara kategorijā līdz 90 kilogramiem Aigars Mīlenbergs un Andrejs Tomasovs zaudēja attiecīgi Valteram Fačentem no Itālijas un Selju Diašam no Portugāles, bet svarā virs 100 kilogramiem Artūrs Ņikiforenko atzina nīderlandieša Grima Vujstersa pārākumu.

Kā ziņots, ceturtdien Eiropas čempionātā Latvijas pārstāvis Andrejs Magers svara kategorijā līdz 60 kilogramiem dalību sacensībās beidza jau pēc pirmās apakšgrupas turnīra cīņas, bet Deniss Kozlovs svara kategorijā līdz 66 kilogramiem tika līdz otrajai savas grupas kārtai. Savukārt piektdien cits pērna gada olimpietis Konstantīns Ovičiņņikovs svara kategorijā līdz 81 kilogramam tika līdz savas apakšgrupas pusfinālam.

Svētdien čempionāts noslēgsies ar komandu sacensībām, kas tiks aizvadītas pirmo reizi vēsturē.

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...