Rīgā +6 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Latvijas hokejisti otrdien spraigā cīņā pagarinājumā tomēr zaudēja Čehijai cīņā par vietu Vankūveras olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā - 2:3. Edgars Masaļskis atvairīja 47 no 50 metieniem.

* FOTO: Latvijas un Čehijas hokeja spēle
* UZZIŅA - Latvijas hokejistu statistika spēlē ar Čehiju

* Znaroks nepārmet spēlētājiem par noraidījumiem

* Rūžička: Ar tādu sniegumu ceturtdaļfinālā mums nav izredžu

Spēles sākumā temps bija viduvējs, abas komandas spēlēja diezgan piesardzīgi. Jau pirmajā minūtē čehi izveidoja bīstamu momentu pie Latvijas izlases vārtiem, Masaļskis ripu atvairīja. Pēc brīža Kubina ar tālmetienu pārbaudīja Masaļska modrību.

Piektajā minūtē noraidījumu saņēma Pujacs, taču Latvijas izlase aizsargājās ļoti aktīvi un neļāva čehiem sekmīgi saspēlēties. Tomēr skaitliskā mazākuma beigās čehi atklāja rezultātu: Kuba izdarīja tālu metienu, Masaļskis ripu atvairīja, bet vārtu priekšā veikli nospēlēja Tomašs Rolīneks un ieraidīja ripu vārtos.

Pēc vārtu guvuma čehi kļuva aktīvāki gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, neļaujot Latvijas izlasei tikt līdz brīviem metieniem. Tomēr pamazām Latvijas hokejisti iespēlējās un arvien biežāk ielauzās čehu aizsardzības zonā. Labās metienu pozīcijās bija Cipulis, Daugaviņš un Reķis.

Tomēr 12.minūtē rezultāts kļuva 2:0 par labu Čehijai. Pavirši nospēlēja aizsargi Pujacs un Reķis, kuri bez pieskatīšanas atstāja Tomašu Fleišmanu. Viņš brīvs saņēma piespēli vārtu priekšā un raidīja ripu vārtos.

Vēl pēc brīža Latvijas izlase rupji kļūdījās aizsardzībā un čehi izdarīja divus ļoti bīstamus metienus, vienā no tiem ripa trāpīja pa vārtu stabu. Sekoja muļķīgs pārkāpums Bērziņa izpildījumā, kā dēļ nācās atkal spēlēt mazākumā. To izdevās izturēt, lai gan čehi uzbruka bīstami.

Pirmā perioda pašā izskaņā Jāgrs saņēma noraidījumu, taču situāciju laukumā kontrolēja tieši čehi, kuri mazākumā izveidoja bīstamu uzbrukumu, kam sekoja divi metieni. Skaitliskais vairākums palika nerealizēts.

Otro periodu Latvijas izlase sāka ar pārkāpumu (Ankipāns). Čehi uzreiz nostājās pozicionāli un izveidoja uzbrukumu. Vienā no epizodēm kāds no čehiem pagrūda Masaļski, uz ko uzreiz reaģēja Sotnieks. Fleišmans viņu aiz kakla aizvilka nost no vārtiem, par ko saņēma noraidījumu. Pēc brīža par sitienu ar nūju noraidījumu saņēma arī Polāks.

Pusotru minūti Latvijas izlasei bija iespējas spēlēt pieci pret trijiem čehiem. Vienā no epizodēm Cipulis raidīja ripu, taču nevarēja saprast, vai ripa šķērsoja vārtu līniju, jo tā bija zem vārtsarga kājsarga. Tiesnesis devās pēc video atkārtojuma, taču vārti ieskaitīti netika.

Latvijas izlase uzbruka aktīvi, sekoja vairāki metieni pa Vokouna sargātajiem, taču pārspēt viņu neizdevās un lielais skaitliskais vairākums palika neizmantots.

Čehi ievērojami aktivizējās un palielināja spēles tempu. Latvijas hokejistiem nebija ātruma, turklāt Latvijas hokejisti vairākkārt pieļāva rupjas kļūdas saspēlēs. Mūsu komandai švaki veicās uzbrukumu izveidē, jo ļoti acīgi čehi spēlēja aizsardzībā.

Perioda vidū atkal bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā. Lieliskā situācijā vārtu priekšā bija Vasiļjevs, taču Vokouns bija nepārspējams.

Lieliski spēlēja arī Masaļskis, kurš divas epizodes pēc kārtas glāba Latvijas izlases vārtus pēc ļoti bīstamiem čehu izgājieniem. Tobrīd viņš bija atvairījis jau 23 no 25 metieniem. Vienā no epizodēm viņam gan nācās pamatīgi ciest - pēc tāla un ļoti spēcīga metiena ripa trāpīja Masaļskim pa kaklu.

Pamazām Latvijas izlase kāpināja savu aktivitāti, izveidojot vairākas labas situācijas pie čehu vārtiem, tomēr gūt vārtus joprojām nespēja. Pēdējās minūtēs iniciatīva bija jau atkal čehu rokās.

Arī spēles pēdējā trešdaļa sākās neveiksmīgi Latvijas izlasei. Pārkāpumu izdarīja Aleksandrs Ņiživijs un nācās spēlēt skaitliskajā mazākumā. To izdevās izturēt, turklāt tūliņ pēc iznākšanas laukumā Ņiživijs kļūdu laboja un nopelnīja Latvijai skaitlisko vairākumu. Bija vairākas labas izspēles, taču vairākums atkal palika neizmantots.

Tieši desmit minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas izlasei bija labākā vārtu gūšanas iespēja. Miķelis Rēdlihs lielā ātrumā ieslidoja zonā, izlauzās starp diviem čehu aizsargiem un kritienā izdarīja teicamu piespēli Bērziņam, kurš labi apspēlēja Vokounu, taču Čehijas izlases vārtsargs pēdējā brīdī paspēja izsist ripu ar nūju.

Čehu vārti tika atslēgti astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām. Lieliski vārtu priekšā nospēlēja Mārtiņš Cipulis, kurš pēc Aleksandra Ņiživija piespēles izdarīja metienu un ieraidīja ripu vārtos - 1:2.

Čehi pēc zaudētiem vārtiem ievērojami aktivizējās un centās pārņemt iniciatīvu savās rokās, izveidojot vairākas bīstamas epizodes pie Masaļska sargātajiem vārtiem.

Trīs minūtes un 41 sekundi pirms pamatlaika beigām izdevās panākt neizšķirtu. Vārtu priekšā veiklākais bija Miķelis Rēdlihs, kurš vārtsarga atvairīto ripu ieraidīja vārtos - 2:2.

Čehi bija saniknoti un metās zibenīgos uzbrukumos, vairākas bīstamas epizodes bija pie Latvijas izlases vārtiem.

Pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots.

Pagarinājums iesākās ļoti aktīvā tempā, taču abas komandas spēlēja ļoti uzmanīgi. Katra no komandām izveidoja pa bīstamiem metieniem. Tomēr nepilnas piecas minūtes pirms pagarinājuma beigām čehi guva uzvaras vārtus. Lielisku individuālo meistarību nodemonstrēja Davids Krejči, kurš apspēlēja divus mūsu hokejistus un ieraidīja ripu starp Masaļska kājsargiem.

Ceturtdaļfinālā šī pāra uzvarētājs tiksies ar Somijas hokejistiem, bet Latvijas izlasei turnīrs ir beidzies.

x x x

Latvija 2:3 Čehija

Vārtu guvēji: Rolīneks (Kuba, Havlāts) - 0:1 (5:52, vair.), Fleišmans (Krejči, Červenka) - 0:2 (11:06), Cipulis (Ņiživijs, Kr.Rēdlihs) - 1:2 (52:02), M.Rēdlihs (Bērziņš, Dārziņš) - 2:2 (56:19), Krejči (Fleišmans) - 2:3 (65:10).

Soda minūtes: 10 - 10
(Pujacs, Bērziņš, Ankipāns, Ņiživijs, Daugaviņš)

Metienu attiecība: 26 - 50

Vārtsargi: Edgars Masaļskis - Tomašs Vokouns