Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Latvijas hokejisti sestdien piedzīvoja trešo zaudējumu Vankūveras olimpisko spēļu turnīrā. Šoreiz Latvijas hokejisti ar 0:6 piekāpās Slovākijai.

* Znaroks: Pietrūka spēka, Masaļski nevainoju
* Vasiļjevs: Pret tādām ripām receptes nav
* FOTO: Latvijas un Slovākijas izlašu spēle

* Jans Filcs: ceturtdaļfinālā labprāt spēlētu ar Meksiku

* UZZIŅA – Olimpiskais hokeja turnīrs

APTAUJA: Vai Latvijas hokejisti iekļūs olimpiskā turnīra ceturtdaļfinālā?

Jau otrās minūtes sākumā izveidojās bīstams moments pie Latvijas izlases vārtiem. Pēc slovāku metiena ripa atsitās no Masaļska, tā lēnām slīdēja vārtos, taču vārtsargs pēdējā brīdī to pamanīja. Pēc brīža Miķelis Rēdlihs nopelnīja divu minūšu noraidījumu.

Skaitliskā vairākuma realizēšanai slovākiem bija nepieciešamas tikai 34 sekundes: Jozefs Štumpels apslidoja vārtus un piespēlēja pie zilās līnijas esošajam Lubomiram Višņovskim, viņa mestā ripa ielidoja vārtu augšējā stūrī - 0:1.

Jau pēc brīža slovāki izveidoja vēl vienu uzbrukumu, kurā iesaistījās brāļi Hosas un Pavols Demitra, kuri ļoti bīstami saspēlējās pie Latvijas izlases vārtiem. Latvijas hokejisti spēlēja gluži kā skaitliskajā mazākumā, jo vislaik bija spiesti spēlēt savā aizsardzības zonā.

Tikai astotajā minūtē Latvijas izlasei izdevās puslīdz bīstams uzbrukums. Taču pretuzbrukumā spoži nospēlēja Marians Hosa: viņš apspēlēja divus mūsu hokejistus, izlauzās līdz vārtiem un paspēja izdarīt arī bīstamu metienu. Pēc brīža bīstami uzbruka arī Gaborīks.

Slovākijas izlase guva otros vārtus 11.minūtē. Pusātro uzbrukumu ar tālu, bet ļoti precīzu raidījumu zem vārtu pārlikņa izpildīja Rihards Zednīks.

Slovāki bija uz viļņa un turpināja aktīvi uzbrukt. Bīstami vārtu priekšā nospēlēja Gaborīks un Marians Hosa, turklāt presingoja Latvijas izlases zonā un divreiz pat atņēma ripu, kam sekoja bīstami metieni (Marians Hosa, Gaborīks, Štumpels).

Nepilnas trīs minūtes pirms pārtraukuma Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar 0:3. Palfijs labi nocīnījās vārtu priekšā, atguva ripu un aizslidoja prom no vārtiem, piespēlēja Štumpelam, kurš ar zibenīgu metienu ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī - 0:3.

Otrais periods Latvijai sākās skaitliskajā mazākumā. Iepriekšējās trešdaļas pēdējā sekundē pārkāpumu izdarīja Krišjānis Rēdlihs. Vairākumu jau ātri vien realizēja slovāki, kuri ātrā saspēlē panāca 4:0. Marians Hosa vārtu priekšā saņēma piespēli un ieraidīja ripu Masaļska sargātajos vārtos.

Jau pēc 73 sekundēm piekto reizi ripa lidoja Latvijas izlases vārtos. Šoreiz savu vārtu priekšā ļoti pavirši nospēlēja Aleksejs Širokovs, kuram ripu atņēma Mihals Handzušs un nekavējoties ieraidīja vārtos.

Slovāki turpināja dominēt laukumā, neļaujot Latvijas izlasei pat iesākt uzbrukumu. Vairākkārt slovāki izveidoja bīstamas situācijas pie Masaļska sargātajiem vārtiem. Tikai perioda vidū izveidojās laba situācija pie Halāka vārtiem: Karsums slovāku zonā pārtvēra ripu, izpildīja metienu, tača garām vārtiem.

Pāris minūtes vēlāk ļoti aktīvi nospēlēja Kaspars Daugaviņš. Viņš apspēlēja divus pretiniekus, izlauzās līdz vārtiem, taču pēdējā brīdī viņam ripu izsita. Pēc mirkļa aktīvs bija arī Dārziņš.

Piecas minūtes pirms pārtraukuma Palfijs turēja ar nūju Laviņu un Latvijas izlase pirmo reizi šajā spēlē ieguva skaitlisko vairākumu. To Latvijas hokejisti iesāka ar diviem bīstamiem metieniem (Karsums, Ankipāns). Pēc Skrastiņa nobloķētā metiena Demitra un Hosa ātrajā uzbrukumā izdarīja bīstamu metienu pa Masaļska vārtiem. Slovāki ļoti aktīvi aizsargājās.

Tikai otrā perioda pašā izskaņā Latvijas izlases spēle kļuva aktīva un bīstama slovākiem, kad tika izveidotas vairākas lieliskas situācijas. Sekoja vairāki metieni, taču Halāks bija vietā.

Pēc līdzīga scenārija ritēja arī pēdējais periods. Tikai vidū Latvijas izlase izveidoja bīstamas vārtu gūšanas iespējas. Skaitliskajā vairākumā divas reizes labās metienu pozīcijās bija Dārziņš. Pirmajā reizē ripu tvēra Halāks, otrajā reizē ripa trāpīja pa vārtu stabiņu.

Spēles turpinājums bija diezgan vienmuļš. Slovāki vairs īpaši nerāvās uz vārtiem, taču kontrolēja spēles gaitu, neļaujot Latvijas izlasei izveidot bīstamus uzbrukumus. Tomēr divas minūtes un 40 sekundes pirms spēles beigām slovāki guva vārtus: ar tālmetienu vārtu augšējā stūrī izcēlās Ivans Baranka.

Pēdējā minūtē pēc Ņiživija piespēles goda vārtus varēja gūt Jānis Sprukts, taču ripu apstrādāt nepaspēja.

Slovākijas izlases vārtsargs Jaroslavs Halāks atvairīja 21 no 21 metiena.

Latvijas hokejisti pirmajā spēlē ar 2:8 cieta sagrāvi no Krievijas, bet piektdien ar 2:5 piekāpās Čehijai. Savā apakšgrupā Latvijas izlase ieņēma pēdējo vietu.

x x x

Latvija 0:6 Slovākija

Vārtu guvēji: Višņovskis (Štumpels, Zednīks) - 0:1 (2:44, vair.), Zdenīks (Handzušs, Bartečko) - 0:2 (9:11), Štumpels (Palfijs) - 0:3 (17:08), Marians Hosa (Štumpels) - 0:4 (21:07, vair.), Handzušs - 0:5 (22:20), Baranka (Handžuss, Štrbāks) - 0:6 (57:20).

Soda minūtes: 6 - 8