Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Gulbim pirmais tituls

Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis svētdien izcīnīja savu pirmo ATP titulu vienspēlēs. Delreibīčas ATP 250 sērijas turnīra finālspēlē latviešu tenisists ar 6:2 un 6:3 pārspēja ranga 33.numuru Ivo Karloviču no Horvātijas.

* Gulbis cer, ka viņa panākumi veicinās tenisa uzplaukumu Latvijā
* Gulbim šis var kļūt par lielā izrāviena gadu, domā Karlovičs

Spēle sākās vienlīdzīgi un rezultāts auga līdzīgi līdz piektajam geimam, kad servēja Karlovičs (viņam svētdien bija dzimšanas diena), bet punktu ieguva Gulbis. Latvietis vēlreiz lauza pretinieka servi arī septītajā geimā. Gulbis guva punktus četros geimos pēc kārtas un uzvarēja visā setā ar 6:2.

Otrajā setā Gulbis jau trešajā geimā guva punktu pie Karloviča serves. Līdz devītajam geimam rezultāts auga līdzīgi, bet tad Gulbis vēlreiz lauza pretinieka servi un guva uzvaras punktu - 6:3.

Gulbis izcīnīja uzvaru vienā stundā un 20 minūtēs.

Par uzvaru turnīrā Gulbis nopelnīja 250 punktus, kas viņu ievērojami pacels ATP rangā, kā arī čeku par 75 700 ASV dolāriem.

Gulbim šis turnīrs bijis īpaši veiksmīgs, jo te viņš pirmo reizi karjerā ne tikai iekļuva kāda ATP turnīra finālā, bet arī uzvarēja. Pirms nedēļas Memfisas ATP 500 sērijas turnīrā Gulbis aizkļuva līdz pusfinālam, kurā zaudēja Semam Kverijam.

Dubultspēlēs Gulbim ir divi ATP tituli. 2008.gadā viņš kopā ar Raineru Šutleru uzvarēja Hjūstonā, bet pērn kopā ar Dmitriju Tursunovu triumfēja Indianapolisā.

Gulbis šobrīd ieņem 72.pozīciju pasaules rangā. Viņa līdz šim augstākā bijusi 38.pozīcija. To viņam nodrošināja iekļūšana 2008.gada French Open turnīra ceturtdaļfinālā, par ko toreiz nopelnīja 500 reitinga punktus.