Rīgā +17 °C
Ceturtdiena, 10. oktobris
Druvis, Arvīds, Arvis

Gulbis trešo reizi pēc kārtas piekāpjas austrietim Tīmam

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien Nicas ATP World Tour 250 sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā ar 2-6, 4-6 piekāpās savam treniņbiedram austrietim Dominikam Tīmam, līdz ar to noliekot šī turnīra čempiona pilnvaras.Maču latvietis uzsāka neveiksmīgi, jau pirmajā geimā zaudējot savu servi un ātri vien nonākot iedzinējos, bet Tīms nebija tālu no vēl viena breika iegūšanas piektajā geimā, tomēr latvietis prata atspēlēties, samazinot rezultātu līdz 2-3.

Turpinājumā Tīms uzvarēja vēl trīs geimus, nonākot vadībā jau ar 5-2. Nākamajā geimā Gulbim bija iespēja tikt pie breikbumbas, taču to neizmantoja, gan geimā, gan setā piedzīvojot neveiksmi.Otrā seta sākums Gulbim nepadevās veiksmīgs, jo latvietis jau pirmajā geimā varēja zaudēt pie savas serves. Tiesa, Gulbis pirmā geima beigās saņēmās un neļāva Tīmam izmantot kādu no divām breikbumbām, izvirzoties vadībā ar 1-0. Nākamajos geimos Gulbim veicās labāk, jo pēc četriem geimiem bija izvirzījies vadībā ar 3-1, vienreiz izmantojot breikbumbu. Otrā seta piektajā geimā Latvijas tenisists varēja palielināt savu pārsvaru līdz 4-1, taču geima izskaņā izdarīja dažus neprecīzus sitienus, pēc kā zaudēja pie savas serves.Arī nākamajos trijos geimos Gulbis zaudēja, nonākot iedzinējos nu jau ar 3-5. Tiesa latvietim bija iespēja gan uzvarēt pie Tīma serves, izmantojot breikbumbu, gan pārliecinoši uzvarēt pie savas serves, taču visās reizēs Latvijas tenisists pieļāva vairākas kļūdas. Nākamo geimu pie savas serves Gulbis uzvarēja, taču uzreiz pēc tam vēlreiz piekāpās Tīmam, zaudējot arī otrajā setā.Gulbis, kurš pašlaik ATP rangā nokritis līdz 25.vietai, šajā turnīrā izlikts ar trešo numuru, tāpēc sacensības viņš sāka tikai no otrās kārtas. Turnīru latvietis iesāka veiksmīgi, trešdien ar 7-5, 4-6, 6-1 pieveicot Ukrainas sportistu Aleksandru Dolgopolovu. Līdz ar to Gulbis pārtraucis sešu zaudējumu sēriju un guvis vien otro panākumu šogad aizvadītajos 14 mačos.Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Gulbis nopelnīja 45 ATP ranga punktus.Tikmēr Tīms, kurš pasaules rangā šobrīd atrodas 42.vietā, Nicas turnīru sāka jau no pirmās kārtas. Tajā viņš ar 7-6 (7:5), 6-2 apspēlēja Viktoru Estrelju Burgosu no Dominikānas Republikas, bet otrajā kārtā viņa pretinieks austrālietis Niks Kirioss nespēja pabeigt spēli, kad austrietis pirmajā setā bija vadībā ar 4-3.Abi tenisisti savā starpā iepriekš bija tikušies trīs reizes - latvietis 2012.gadā ASV pilsētā Vinstonā-Seilemā notikušā ATP World Tour 250 sērijas turnīra pirmajā kvalifikācijas kārtā bija pārāks ar 6-3, 6-3, bet pagājušā gada ASV atklātā čempionāta otrās kārtas spēlē Gulbis nenosargāja divu setu pārsvaru un zaudēja ar 6-4, 6-3, 4-6, 3-6, 3-6. Savukārt jau šī gada februārī Roterdamas_ ATP World Tour 500 _sērijas turnīra pirmās kārtas mačā latvietis cieta bezierunu zaudējumu ar 4-6, 2-6.Šosezon Tīms uzvarējis 14 no 25 mačiem, bet šī ir jau ceturtā reize, kad viņš šogad sasniedzis kāda turnīra ceturtdaļfinālu. Tiesa, nevienā no iepriekšējiem trim gadījumiem austrietis par to tālāk nav ticis. Austrijas sportista rekords ATP rangā ir 36.vieta, ko viņš sasniedza pērn septembrī.Vēl gada sākumā Gulbis pasaules rangā ieņēma 13.vietu, bet šo gadu viņš uzsācis neveiksmīgi un trešdien tika vien pie otrās uzvaras. Nākamajā nedēļā sāksies Francijas atklātais čempionāts, kurā Latvijas tenisistam vajadzēs aizstāvēt daudz punktu. Ja tas neizdosies, Gulbis piedzīvos pamatīgu kritumu ATP rangā.