Rīgā +3 °C
Piektdiena, 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Karatists Kalniņš izcīna sudrabu premjerlīgas posmā Nīderlandē

Latvijas karatē sportists Kalvis Kalniņš svētdien izcīnīja sudrabu Nīderlandes pilsētā Roterdamā notikušajā sezonas otrajā premjerlīgas posmā.

Kalniņš svara kategorijas līdz 60 kilogramiem finālā piekāpās uzbekam Sadridinam Sajmatovam, kurš līdz ar to uzvarējis abos šīs sezonas posmos, jo viņš bija labākais arī janvārī Parīzē.

Pirms tam šī posma ietvaros Kalniņš izcīnīja četras uzvaras pēc kārtas un triumfēja savā grupā, kas viņam ļāva kvalificēties pusfinālam. Tajā Latvijas sportists pārspēja Abdesalamu Ameknasi no Marokas un iekļuva finālā.

Sezonas pirmajā premjerlīgas posmā Kalniņš izcīnīja septīto vietu.

Sacensībās Roterdamā piedalījās arī Viktorija Rezajeva, kura svara kategorijā līdz 61 kilogramam cieta zaudējumu savā otrajā cīņā un noslēdza dalību turnīrā. Savukārt karatē "kata" sacensībās jau pirmajās divcīņās zaudējumus piedzīvoja Ivars Princis un Kirils Membo.

Karatē 2020.gadā būs Tokijas olimpisko spēļu programmā un šo sacensību dalībniekus noteiks pēc pasaules ranga. Savukārt pasaules ranga punktus iespējams nopelnīt vienīgi premjerlīgas turnīros, kā arī pasaules un Eiropas čempionātos.