Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Latvijai vēl divas medaļas Eiropas Jaunatnes olimpiādē

Piektdien, Eiropas Jaunatnes olimpiādes pēdējā dienā, Latvijas sportisti izcīnīja vēl divas medaļas - peldētājs Jānis Šaltāns tika pie sudraba, bet džudists Gļebs Talalujevs izcīnīja bronzu.

Kā ziņots, pirms tam piektdien Latvijas sportiste Jeļena Ostapenko uzvarēja tenisa sacensībās, bet kopumā Latvijas sportisti sacensībās tika pie piecām medaļām - ceturtdien sudraba godalgas izcīnīja Latvijas džudists Artūrs Sokolovskis svara kategorijā līdz 81 kilogramam un Šaltāns 50 metru brīvā stila distancē.

Šaltāns piektdien bija otrais 100 metru distancē uz muguras, atkārtojot 50 metru brīvā stila distances sasniegumu.

Vēl no Latvijas peldētājiem piektdien Vineta Mežaraupe ieņēma 21.vietu 100 metru distancē brasā, bet Dmitrijs Suhušins palika pēdējā, 33.pozīcijā 200 metru brīvā stila distancē.

Savukārt Talalujevs starp labākajiem bija džudo sacensībās svara kategorijā līdz 90 kilogramiem.

Kā ziņots, pagājušajā mēnesī Talalujevs kļuva Eiropas kadetu čempionu U-17 vecuma grupā.

Piektdien finālsacensībās piedalījās arī vairāki Latvijas vieglatlēti - ar jaunu personisko rekordu ceturto vietu 200 metru skrējienā izcīnīja Gunta Latiševa-Čudare, kura finišēja pēc 24,24 sekundēm. Viņai līdz kāpšanai uz goda pjedestāla pietrūka 0,10 sekunžu. Vēl ar rezultātu 69,15 metri sesto vietu šķēpmešanā sasniedza Jānis Cakšs, bet 800 metru skrējienā sievietēm finālā pēdējā, astotā, finišēja Valērija Linkēviča - divas minūtes un 13,66 sekundes.

Jau vēstīts, ka sacensībās kopā Latviju pārstāvēja 60 sportisti.

Jauno olimpiešu startiem līdzi sekoja 16 treneri. Šajā olimpiādē piedalās arī četri starptautiskās kategorijas tiesneši no Latvijas, kuri tiesā basketbola, vingrošanas un džudo sacensības.

Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīja 49 Eiropas valstu sportisti vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sportisti startēja septiņos sporta veidos no deviņiem sacensību programmā paredzētajiem.

Individuālajos sporta veidos Latvijas sportisti startēja vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo un riteņbraukšanā, savukārt sporta spēļu programmā Latvija bija pārstāvēta basketbola sacensībās. Latvijas vienība nepiedalījās volejbola un handbola sacensībās.

Sākot ar 1991.gadu, katru otro gadu notiek Eiropas Jaunatnes olimpiāde vasaras sporta veidos, bet ar 1993.gadu notiek Eiropas Jaunatnes olimpiāde ziemas sporta veidos. Gan sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā sacensības līdzinās olimpiskajām spēlēm.

Jau vēstīts, ka Latvijas jaunatnes komanda Eiropas Jaunatnes olimpiādē debitēja 1993.gadā.