Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas florbolistes piedzīvo zaudējumu pasaules čempionāta pirmajā spēlē

Latvijas dāmu florbola izlase piedzīvojusi zaudējumu Zviedrijā startējušā pasaules čempionāta divīzijas pirmajā spēlē. A apakšgrupas mačā svētdien Latvijas florbolistes ar 5:7 (2:3, 3:3, 0:1) piekāpās Čehijas valstsvienībai.Pirmās trešdaļas vidū latvietes, ielaižot trīs vārtus, nonāca zaudētājās 0:3, tomēr pēc Edītes Bankavas precīzā soda metiena un Zeltītes Bankavas raidījuma samazināja starpību līdz minimumam.

Otrā perioda sākumā čehietes atjaunoja triju vārtu pārsvaru, bet ar diviem gūtiem vārtiem sāncensēm atbildēja Tatjana Varša un Diāna Isjomina. Līdz otrajam pārtraukumam komandas vēlreiz apmainījās precīziem metieniem. Latvijas izlases sastāvā otro reizi spēlē precīza bija Isjomina – 5:6.Trešajā trešdaļā rezultāts ilgu laiku nemainījās un intriga cīņā saglabājās. Diemžēl trīsarpus minūtes līdz beigām Čehijas florbolistes ieguva tiesības uz soda metienu, ko Latvijas komandas vārtsardzei Laumai Višņevskai atvairīt neizdevās, liecina Starptautiskās Florbola federācijas informācija.Apakšgrupas pirmo divu vietu ieguvējas kvalificēsies pusfinālam. Trešās vietas ieguvējas aizvadīs spēli par piekto vietu ar B grupas trešo labāko komandu, bet ceturtās un piektās vietas ieguvējas aizvadīs mačus par attiecīgi septīto un devīto vietu.A grupas pirmajās spēlēs favorītes Zviedrijas florbolistes ar 17:3 sagrāva Norvēģiju un ar 27:1 ASV, bet Čehija pārliecinoši pieveica ASV komandu 12:3.Pirmdien Latvijas florbola izlase, iespējams, izšķirošā spēlē par iekļūšanu pusfinālā tiksies ar Norvēģiju, otrdien – ar ASV un trešdien – ar mājiniecēm zviedrietēm.Līdz šim Latvijas izlases labākais sasniegums pasaules čempionātos bijis pirms diviem gadiem Dānijā izcīnītā ceturtā vieta.