Latvijas handbola izlase otro reizi divu dienu laikā piekāpjas Norvēģijai

Latvijas vīriešu handbola izlase ceturtdien Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas cikla spēlē Valmierā otro reizi divu dienu laikā zaudēja Norvēģijai.

Latvija Vidzemes Olimpiskajā centrā ar 17:36 (11:17) zaudēja Norvēģijai, kas dienu iepriekš uzvarēja ar 28:23.

Latvijas izlasē trīs vārti Nilam Kreicbergam, bet ar diviem "goliem" izcēlās Elvijs Borodovskis, Dainis Krištopāns, Andis Ērmanis, Egils Politers un Nils Aivis Miķelsons. Norvēģijas valstsvienībā rezultatīvākais ar 11 vārtiem bija Kevins Guliksens, kamēr vēl trīs handbolisti guva pa četriem "goliem".

Pirmos vārtus spēlē pēc trim spēlētām minūtēm guva Egils Politers, bet norvēģi pēc minūtes jau bija vadībā ar rezultātu 2:1. Puslaika desmitajā minūtē septiņu metru soda metienu realizēja Nils Kreicbergs, bet Oskars Arājs brīdi vēlāk nokārtoja neizšķirtu 4:4. Neizšķirts pēc tam bija vēl četras reizes līdz viesi 21.minūtē pēc ilgāka pārtraukuma ieguva divu vārtu pārsvaru - 10:8.

Puslaika pirmajā pusē vārtsargam Artūram Kuģim labu sniegumu vārtos palīdzēja demonstrēt komandas biedru aktīvā spēle aizsardzībā, bet, tuvojoties pārtraukumam, latvieši aizsardzībā sāka darboties pasīvāk, tādējādi norvēģiem lēnām spējot atrauties. Sanders Sagosens 23.minūtē guva Norvēģijas izlases 12.vārtus, bet pēc trim minūtēm viņš panāca 14:10. Latvijas izlasē līdz puslaika beigām vēl vienus vārtus guva Andis Ērmanis.

Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs Latvijas izlase bija guvusi trīs vārtus, bet norvēģi par diviem vairāk, rezultāta tablo vēstot 22:14. Pateicoties Daiņa Krištopāna aktivitātei, Latvijas izlase nākamo minūti spēlēja skaitliskajā vairākumā, bet komandas vienādos sastāvos atstāja Politers. Pirmo reizi desmit vārtu pārsvaru norvēģiem nodrošināja Kevina Guliksena precīzais metiens mača 47.minūtē.

Nepilnas piecas minūtes līdz spēles beigām Latvijas izlase divreiz kļūdījās saspēlē uzbrukumā, kas norvēģim ļāva gūt divus vieglus vārtus pretuzbrukumā (32:17). Sandris Veršakovs pēc Guliksena precīzā metiena ātrajā uzbrukumā pieprasīja pārtraukumu. Pusminūti savus 11.vārtus Norvēģijas izlases sastāvā guva Guliksens, spēlei noslēdzoties ar rezultātu 36:17 norvēģu labā.

Latvijas nacionālās vīriešu handbola izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs veica divas izmaiņas sastāvā. Ceturtdienas spēlē, atšķirībā no trešdienas, piedalījās divi ASK/LSPA komandas spēlētāji - Kristers Rihards Ozols, kurš izlasē bija aizvadījis tikai vienu spēli, un Mārtiņš Stepuļenoks-Stukanovs, kuram šī bija debija izlasē.

Savukārt šajā spēlē nepiedalījās divi Dobeles "Tenax" handbolisti - Emīls Kurzemnieks un līnijas spēlētājs Antons Šuleiko.

2.maijā Latvijas valstsvienība savā pēdējā kvalifikācijas turnīra spēlē viesosies Baltkrievijā.

Pirms trim pēdējām atlases cikla spēlēm izlases galvenais treneris Sandris Veršakovs veica izmaiņas paplašinātajā kandidātu sarakstā, dodot iespēju sevi pierādīt arī jaunatnes spēlētājiem.

Savu pirmo spēli valstsvienības rindās visspilgtāk, iespējams, atcerēsies Dobeles "Tenax" vārtu vīrs Mārtiņš Ozoliņš, kurš trešdien aptuveni otrā puslaika vidū nāca uz maiņu, pamanoties arī gūt vārtus.

Latvijas izlases kapteinis Ingars Dude, kurš pārstāv Francijas augstākās līgas klubu "Limoges", savainojuma dēļ komandai nav pievienojies. Spēlē pret "Cesson Rennes" viņš guva deguna lūzumu, tāpēc nespēs palīdzēt Latvijas izlasei.

Pēc ilgākas pauzes sarakstā atgriezies labās malas spēlētājs Elvijs Borodovskis, kurš šobrīd pārstāv Vācijas trešās bundeslīgas klubu "Hassloch" un izlases rindās ir aizvadījis 70 spēles.

Ir dota iespēja sevi pierādīt arī jaunajiem Latvijas U-19 izlases spēlētājiem - Edijam Kušneram un Robertam Rancānam, kuri šobrīd ir Ludzas sporta kluba "Latgols" virslīgas komandas sastāvā. Vēl izlases kandidātu sarakstā iekļauts arī 2003.gadā dzimušais Ralfs Geislers, kurš šobrīd ir Vācijas komandas Lemgo "Lippe" jaunatnes sistēmā un aizvada treniņus ar trešās bundeslīgas komandu.

Savukārt handbola kluba "Ogre" spēlētājs Edgars Iļjinihs, kurš sākotnēji tika iekļauts paplašinātajā kandidātu sarakstā, gūtā savainojuma dēļ "SynotTip" handbola regulārā turnīra pēdējā spēlē nevarēs piedalīties izlases sabraukumos.

Latvijas vīriešu handbola izlase pēc pēdējās spēles ar Baltkrieviju regulāri aizvadīja minisabraukumus, lai gatavotos noslēdzošajām kvalifikācijas cikla spēlēm. Pagājušās nedēļas nogalē izlases spēlētāji uzsāka pirmsspēļu treniņnometni, lai šonedēļ cīnītos par iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Sākumā izlase devās uz Dobeli, lai aizvadītu kopīgos treniņus, bet šīs nedēļas sākumā - uz Valmieru.

Pirmās divas spēles Latvijas handbolisti aizvadīja pagājušā gada janvārī, kad divos mačos tikās ar Itālijas izlasi. Izbraukumā dodoties uz Itāliju, Latvijas izlase piedzīvoja pamatīgu zaudējumu ar rezultātu 17:28. Atbildes mačā pēc Māra Veršakova un Nila Kreicberga pievienošanās, kā arī Ingara Dudes atgūšanās no traumas Latvijas izlase laukumā rādīja citu spēli, revanšējoties itāļiem ar rezultātu 31:29.

Trešajā mačā savā laukumā Latvija ar 27:39 atzina Baltkrievijas pārākumu.

Norvēģija iepriekš ar 39:24 sagrāva Itāliju, kā arī dalīja punktus ar Baltkrieviju - 25:33 un 27:19.

Kvalifikācijas turnīra sestajā apakšgrupā pa astoņi punkti piecās spēlēs ir Norvēģijai, seši punkti četros mačos Baltkrievijai, bet Itālija un Latvija nopelnījušas pa diviem punktiem, otrajai komandai aizvadot par spēli vairāk.

Finālturnīram kvalificēsies astoņu apakšgrupu pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras labākās trešajā pozīcijā finišējušās izlases, kurām netiks ņemti vērā rezultāti pret ceturto vietu īpašniecēm.

2022.gada Eiropas čempionāts notiks Ungārija un Slovākijā.

Pērn Latvija pirmo reizi vēsturē spēlēja Eiropas čempionāta finālturnīrā. Norvēģijas pilsētā Tronheimā Latvija grupu turnīrā atzina nākamās čempiones Spānijas (22:33), Nīderlandes (24:32) un Vācijas pārākumu (27:28).