Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Latvijas II olimpiādes pirmajā dienā sadalīti 11 medaļu komplekti

Latvijas II olimpiādes sacensību pirmajā dienā tika sadalīti 11 medaļu komplekti. Līderi izcīnīto zelta medaļu ziņā ir Rīga un Ventspils, jo katra komanda izcīnījusi pa 3 zelta medaļām, informē olimpiādes rīkotāji.

Kopvērtējumā visvairāk medaļu ir Rīgai - 9 medaļas. Otro vietu ieņem Dobeles rajons ar piecām izcīnītām medaļām, bet trešo vietu dala Ventspils un Daugavpils ar 4 medaļām.

Riteņbraukšanā 25 km individuālajā braucienā vīriešiem uzvarēja Raivis Belohvoščiks, bet 15 km individuālajā braucienā sievietēm - Jeļena Dovgoļuka.

Svarcelšanā vīriešiem svara kategorijā līdz 56 kg uzvarēja un zelta medaļu izcīnīja Kristiāns Andžāns, līdz 62 kg - Leonīds Perminovs, līdz 69 kg - Valērijs Kņaževs, līdz 77 kg - Aleksandrs Narnickis, līdz 85kg - Ivars Neimets. Sievietēm zelta medaļu izcīnīja Katerina Zerkaļova.

Sporta vingrošanas daudzcīņā vīriešiem zelta medaļu izcīnīja Dmitrijs Trefilovs (84,650 punkti), sudraba - Vitālijs Aršuns (83,780), bronzu - Sergejs Kaļitončiks (76,350). Sievietēm uzvaru svinēja Irina Zeņkova (52,000). Sudraba medaļu izcīnīja Irina Palaguta (50,300), bronzu - Marina Afaņeviča (48,275).

Mākslas vingrošanas daudzcīņā medaļas izcīnīja Rīgas un Rīgas rajona vingrotājas. Pirmā bija Angelīna Deičmane (59,475), otrā Jeļena Mejerzone (58,575), trešā Jana Isakova (58,125).

Ventspilī ieradušies gandrīz 4000 olimpiādes dalībnieku no visas Latvijas. Visplašāk pārstāvēta ir Rīgas pilsēta ar 427 dalībniekiem. Otro vietu ieņem Jūrmala, kuras komandas sastāvā ir 231 dalībnieks. Gandrīz tikpat daudz dalībnieku ieradušies no Rīgas rajona. Daudz neatpaliek arī mājnieki - Ventspils pilsēta -, kuras komandā ir 194 dalībnieki.

Visplašāk pārstāvētais sporta veids ir vieglatlētika - 485 sportisti. Otrajā vietā ir futbols - 235, bet trijnieku noslēdz cīņas sports, kurā piedalīsies 223 cīkstoņi.

Latvijas II olimpiāde Ventspilī tika atklāta piektdien svinīgā ceremonijā. Sacensības risināsies līdz svētdienai, dalībniekiem sacenšoties 22 sporta veidos, noskaidrojot sportiskāko Latvijas pašvaldību un labākos sportistus.

Atsevišķos sporta veidos sacensības risināsies arī ārpus Ventspils - Jūrmalā, Usmā, Brocēnos un Grobiņā.

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...