Latvijas jauktā U-24 frisbija izlase uzreiz aiz goda pjedestāla PČ

Latvijas U-24 jauktā frisbija izlase piektdien piedzīvoja divus sāpīgus zaudējumus, paliekot soli aiz goda pjedestāla pasaules čempionātā. Turnīra čempioni tiks noskaidroti vēlāk sestdien, vēsta Latvijas Frisbija federācija.

Latvijas izlase pusfinālā spēkojās ar pagājušā gada finālisti Japānu. Spēli labāk iesāka Latvijas izlase, kam padevās izrāviens 3:1. Turpinājumā Āzijas vadošā komanda spēja rezultāta starpību izlīdzināt un pat izvirzīties vadībā. Taču puslaika pēdējā punktā vadību atkal atguva latvieši (8:7). Otrais puslaiks iesākās katastrofāli - Japānas izlase guva piecus punktus pēc kārtas, kam vēlāk sekoja vēl viens breiks (9:14). Lai uzvarētu spēli latviešiem bija nepieciešami seši punkti pēc kārtas. Teicams sniegums aizsardzībā ļāva mūsu spēlētājiem gūt četrus punktus, tomēr gala vārds piederēja japāņiem (15:13).

Bronzas finālā Latvijas izlasei pretim stājās vēl viens Āzijas grands Singapūra. Spēli labāk iesāka Singapūras komanda, kas izvirzījās vadībā ar 2:5. Latvijas spēlētāji prata atgūties un rezultātu izlīdzināt, taču divi punkti pēc kārtas puslaikā ļāva vadībā atrasties Singapūras komandai (6:8).

Otrajā puslaikā Latvijas izlase spēja rezultātu izlīdzināt, taču neprata izmantot iespēju gūt vadību. Trīs punkti pēc kārtas Singapūrai ļāva gūt komfortablu vadību, ko izdevās nosargāt līdz pat mača beigām.

Čempionātu Latvijas jauktā U-24 izlase noslēdza augstajā ceturtajā vietā, pārsteidzot visu pasauli. Latvijas izlase, spēlējot vien 15 cilvēku sastāva un bez trenera vai citiem palīgiem, izcīnīja augstāko vietu starp visām Eiropas komandām.

Čempionāta laikā Latvijas valstsvienība izcīnīja sešas uzvaras un piedzīvoja četrus zaudējumus

Šī bija pirmā reize, ka Latvijas izlase startēja U-24 vecuma čempionātā. Tāpat līdz šim ne reizi nebija nokomplektēta neviena vecuma Latvijas jauktā valstsvienība.

Jauktās grupas finālā sestdien sacentīsies ASV un Japānas izlases.

Latvijas izlases kodolu veidoja Salaspils Frisbija kluba spēlētāji – izlases kapteinis Jānis Bernāns, spēles gara kapteinis Emīls Elksnītis, Arvīds Žanis Orlovksis, Bruno Jurginsons, Didzis Malderis, Toms Ābeltiņš, Katrīna Ance Gasiņa, Helēna Orlovska, Kristiāna Kazakupča un Santa Siņica. Divas spēlētājas izlasē bija no Valmieras: Helēna Dreimane un Undīne Vektere. Tāpat izlasē spēlēja Ventspils Frisbija kluba pārstāvji Ēriks Podgurskis un Kristīne Gūtmane, kā arī ogreinietis Nauris Jasukevičs.

Heidelberga pulcē kopumā 51 izlasi – 21 valstsvienība sacentīsies jauktajā grupā, kamēr vīriešu un sieviešu divīzijās cīnīsies attiecīgi 18 un 12 komandas.