Latvijas pāris tuvu pusfinālam Eiropas čempionātā Latīņamerikas dejās

Pagājušajā nedēļas nogalē Spānijā notikušajā Eiropas čempionātā Latīņamerikas (LA) dejās Latvijas pāris Vincencs Torremade un Megija Morīte ierindojās tuvu pusfinālam un 50 pāru konkurencē izcīnīja 14.vietu, informē Latvijas Sporta deju federācijas preses sekretārs Ivars Bācis.

Pagājušā nedēļas nogale bija nozīmīgu sporta deju sacensību pilna. Kamēr Salaspilī pasaules čempionātā jauniešiem noskaidroja labākos 10 dejās, Hardi Vahtram un Karīnai Kārkliņai izcīnot 6.vietu, tikmēr Spānijas pilsētā Kalvijā notika cīņa par Eiropas čempionu titulu pieaugušajiem LA dejās, kur mūsu valsti pārstāvēja divi labākie pāri.

Pagājušajā gadā Vincencs Torremade un rīdziniece Megija Morīte (SDK “Mirada”) Eiropas čempionātā ieņēma 21.vietu, pirmo reizi kontinenta čempionātā iekļūstot ceturtdaļfinālā. Arī šogad viņi sasniedza ceturtdaļfinālu, Torremades dzimtajā Spānijā uzrādot savu labāko rezultātu. Vincencs un Megija sasniedza trešo kārtu jeb ceturtdaļfinālu (labākie 24 pāri), kur uzrādīja 14.rezultātu, pavisam nedaudz pietrūkstot līdz pusfinālam.

Tikmēr Latvijas labākais 10 deju pāris Romāns Dobrecovs un Violeta Ļevčenko (Smolko deju studija) debijā Eiropas čempionātā LA deju programmā ieguva 30.vietu. Viņi pērn dejoja pusfinālā divpadsmitniekā pasaules čempionātā 10 dejās, bet savā spēcīgākajā individuālajā programmā Standartdejās šogad bija ceturtdaļfinālistu vidū ar 17.vietu.

Gaidīto uzvaru izcīnīja pēdējo divu gadu pasaules vadošais pāris Marius Balans un Kristīna Mošenska no Vācijas, bet sudrabs francūžiem Čarlzam Gijomam Smitam un Jeļenai Saļikovai. Pie pirmās medaļas tika un bronzu nopelnīja Polijas dejotāji Edgars Markos Borjas un Alīna Novaka, kuri līdzīgā cīņā pārspēja mājiniekus spāņus. Krietni labāk nekā 2021.gadā nostartēja Igaunijas pāris Konstantīns Gorodilovs un Poļina Figurenko, pirmo reizi iekļūstot finālā un iegūstot 5.vietu. Fināla sešinieku noslēdza rumāņi.

Abiem Lietuvas pāriem neizdevās pārvarēt pirmo kārtu, paliekot ārpus 36 labāko duetu skaita.