Latvijas smaiļotāji sasniedz trīs finālus Eiropas čempionātā

Latvijas smaiļotāji Roberts Akmens un divnieks Aldis Artūrs Vilde/Aleksejs Rumjancevs piektdien Minhenē sasniedza trīs finālus Eiropas čempionātā.

200 metru sprinta priekšsacīkstēs Akmens savā airējumā distanci veica 35,774 sekundēs un ieņēma otro vietu. Finālā iekļuva airējuma trīs labākie sportisti, bet tuvākā trijnieka sekotājus, kas sacensības turpinās pusfinālā, latvietis apsteidza par gandrīz pussekundi.

Mēneša sākumā Akmens šajā distancē izcīnīja ceturto vietu Kanādā notikušajā pasaules čempionātā, kur godalgotajās pozīcijās 200 metros finišēja tikai smaiļotāji no Eiropas. 200 metru sprinta smaiļošanā nebūs 2024.gada Parīzes olimpisko spēļu programmā.

Tikmēr Vilde/Rumjancevs 200 metru divnieku priekšsacīkstēs finišēja 32,065 sekundēs un savā airējumā bija trešie, kas arī deva vietu finālā. Vēlāk viņi nodrošināja vietu arī finālā 500 metru distancē, pusfinālā finišējot trešajā vietā ar laiku viena minūte un 30,609 sekundes.

Piektdien startēja kopumā 14 Latvijas laivas, no kurām tuvu finālam bija arī kanoe airētājs Ansis Grišāns, kurš 200 metros finišēja 41,287 sekundēs. Līdz fināla barjerai pietrūka 0,231 sekunde, bet viņam vēl priekšā pusfināla sacensības, kurās būs otrā iespēja.

Eiropas čempionāta kanoe un smaiļošanas sprintā norisināsies līdz svētdienai.