Rīgā +3 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Neizšķirts Brazīlijai un Portugālei garantē vietu astotdaļfinālā

Brazīlijas un Portugāles futbolisti nosargājuši pirmajās divās spēlēs izcīnītās pozīcijas turnīra tabulas galvgalā un kvalificējušies Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālam. Savstarpējā spēlē piektdien grupas favorīti nospēlēja neizšķirti 0:0. G grupas otrajā trešās kārtas spēlē Kotdivuāra ar 3:0 pārspēja Ziemeļkoreju, taču turnīra tabulā palika trešajā vietā.

Brazīliešu un portugāļu pretinieki izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā kļūs zināmi piektdien vakarā pēc pēdējām H grupas spēlēm.Pirms G grupas turnīra pēdējās kārtas mačiem pirmo divu vietu ieguvēji jau bija praktiski skaidri. Lai nobīdītu portugāļus no otrās vietas, Kotdivuāras futbolistiem vajadzēja izcīnīt uzvaru un sagaidīt eiropiešu zaudējumu ar kopējo vārtu starpību desmit.To, kas bija atkarīgs no viņiem pašiem, āfrikāņi centās paveikt, cik varēja. Jau 20.minūtē rezultāts bija 2:0 viņu labā. Vispirms rezultātu ar precīzu raidījumu atklāja Jaja Ture, bet sešas minūtes vēlāk Romariks pielaboja Drogbā sitienu, pēc kura bumba atsitās pret pārliktni. Turpinājumā Kotdivuāras futbolistu ofensīva apsīka, kaut arī viņi saglabāja ievērojamu teritoriālo pārsvaru.Arī otrajā puslaikā āfrikāņi uzbruka vairāk un bīstamāk. Korejieši aktivizējās tikai spēles pēdējās 15 minūtēs – bet astoņas minūtes līdz beigām zaudēja trešos vārtus. Pēc tāla centrējuma īstajā vietā un laikā bija Salomons Kalu.Brazīlijas un Portugāles valstsvienību spēle, kurā būtībā izšķīrās pirmās vietas liktenis, lika vilties. Abu tehnisko komandu spēlētāji daudz enerģijas tērēja spēka cīņās un bieži pārkāpa noteikumus, par ko vēl līdz pārtraukumam nopelnīja septiņus brīdinājumus. Pirmajā puslaikā labākā vārtu gūšanas iespēja bija Nilmaram. Viņa raidījumu vārtsargs Eduardu atvairīja un pēc tam bumba atsitās pret vārtu stabu.Pie Brazīlijas valstsvienības vārtiem pirmā reālā izdevība radās tikai pirmās stundas beigās, kad pretuzbrukumā pēc Ronaldu reida un Meireleša sitiena pašaizliedzību un reakciju nodemonstrēja Žulio Sezars. Atlikušajā laikā mazliet tuvāk vārtu guvumam un uzvarai bija portugāļu futbolisti, kaut gan kompensācijas laikā Eduardu vēlreiz nācās glābt savu komandu.

Pasaules kausa izcīņa, G grupa

Portugāle – Brazīlija 0:0

Brīdinājumi: Duda, Tjagu, Pepe, Koentrau – Fabianu, Žuans, Melo
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 13 (3) : 19 (5), pārkāpumi 11:18, stūra sitieni - 4:7, bumbas kontrole - 40% : 60%

Portugāle: Eduardu, B.Alvešs, Karvalju, Pepe (Mendešs, 64.), Koentrau, Košta, Meirelešs (Velosu, 84.), Tjagu, Ronaldu, Duda (Simau, 54.), Dani
Brazīlija: Sezars, Maikons, Lusiu, Žuans, Bastušs, Melo (Žosue, 44.), Silva, D.Alvešs, Nilmars, Baptista (Ramirešs, 82.), Fabianu (Grafite, 85.)
Galvenais tiesnesis: Benito Arčundija (Meksika)

Ziemeļkoreja – Kotdivuāra 0:3 (0:2)
Vārti: J.Turē (14.), Romariks (20.), Kalu (82.)
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 8 (4) : 28 (15), pārkāpumi 13:16, stūra sitieni – 0:7, bumbas kontrole - 40% : 60%

Ziemeļkoreja: M.G.Ri, K.Č.Ri, Ž.H.Ča, Č.Dž.Paks, Dž.I.Ri, J.N.Dži, I.G.Muns (K.Č.Čoe, 67.), J.H.Ans, N.Č.Paks, J.Dž.Hongs, T.S.Jongs
Kotdivuāra: Barī, Boka, K.Ture, Zokora, Ebue, Romariks (Dumbija, 79.), J.Ture, Tiote, Žervinju (Dindans, 65.), Drogbā, Keita (Kalu, 64.)
Galvenais tiesnesis: Alberto Undiano (Spānija)