Rīgā +3 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Nīderlandes futbolisti pārspēj Slovākiju cīņā par vietu ceturtdaļfinālā

Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā iekļuvuši Nīderlandes futbolisti, kuri ar 2:1 pārspēja Slovākijas komandu. Uzvarētāju labā vārtus guva Arjens Robens un Veslijs Sneiders. Komandas spēli sāka augstā tempā, tādēļ uz abiem vārtiem agri tika izdarīti vairāki sitieni. Nīderlandes futbolisti pamazām ieguva pārsvaru un to 18.

minūtē vārtu guvumā pārvērta komandas līderis Arjens Robens, kurš savā ierastajā stilā apspēlēja vairākus aizsargus un no soda laukuma robežas ar kreiso kāju raidīja bumbu vārtu stūrī. Cīņas turpinājumā spēle iegāja mierīgākā gultnē bez biežiem vārtu gūšanas momentiem. Otrā puslaika sākumā dažus bīstamus uzbrukumus izveidoja holandieši, bet slovāki pirmo reizi Nīderlandes vārtsarga Mārtena Štekelenburga meistarību pārbaudīja puslaika vidū, kad īsā laika sprīdī spēcīgus sitienus izdarīja Miroslavs Stohs un Roberts Viteks. Sajutuši draudus, Nīderlandes futbolisti sāka spēlēt aktīvāk un 83.minūtē kļūtu pieļāva līdz tam lieliski spēlējušais slovāku vārtsargs Jans Muha, kļūdoties izgājienā. Viņu apsteidza Dirks Kuits, kurš pretī tukšiem vārtiem izvirzīja Vesliju Sneideru – 2:0. Lai arī šķita, ka Slovākijas futbolisti ir nolaiduši rokas, pieliktajā laikā viņiem izdevās izveidot bīstamu uzbrukumu un Martens Jakubko tika notriekts soda laukumā. 11 metru soda sitienu realizēja Viteks, bet tūdaļ pēc tam atskanēja tiesneša finālsvilpe.Nīderlande par vietu pusfinālā cīnīsies ar Brazīlijas un Čīles pāra uzvarētājiem.

aa

Lasi vēl:

aa

Pasaules kausa finālturnīrs, astotdaļfināls

Nīderlande – Slovākija 2:1 (1:0)

Vārti:
Robens (18.), Sneiders (84.); Viteks (90. +4 – 11 m).
Brīdināti: Štekelenburgs, Robens; Škrtels, Kucka, Kopuneks).

Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) – 16 (9) : 12 (3), pārkāpumi – 17:19, stūra sitieni – 5:2, bumbas kontrole – 52% : 48%

Nīderlande: Štekelenburgs, Van der Vīls, Heitinga, Matijsens, Van Bronkhorsts, Van Bommels, De Jongs, Sneiders (Afelajs 90. +2), Kuits, Van Persijs (Huntelārs 80.), Robens (Elija 71.).
Slovākija: Muha, Pekariks, Škrtels, Zabavniks (Jakubko 87.), Veiss, Stohs, Durica, Hamšiks (Sapara 87.), Kucka, Viteks, Jendrišeks (Kopuneks 71.).
Tiesnesis: Alverto Undjano (Spānija).