Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Otrās lomas igauņu teātrī

Viss bija loģiski — Schenker līgas trešā sezona beidzās ar igauņu finālu Tallinā. Uzvarēja Selver, kas visu sezonu rādīja augstvērtīgāko sniegumu. Mačā par trešo vietu Lāse–R ar 3:0 pārspēja finālturnīra debitantus ELVI/Kuldīga.

Kuldīdzniekus no fināla šķīra divi rezultatīvi stieni. Mačā ar Pere Leib pēc trijiem setiem ELVI bija vadībā ar 2:1 un ceturtā seta galotnē viņi izdarīja kārtējo spurtu, panākot 23:21. Tad igauņi vienu punktu atguva un pie 23:22 servēt sāka septiņpadsmit gadu jaunais 2,08 m slaidais Olivers Venno. Visas trīs serves bija ar paaugstinātu grūtības pakāpi, visi trīs pēdējie uzbrukumi tika uzticēt brāļiem Šmēdiņiem — Jānis sita blokā, Toms divreiz autā un 23:25. Piektajā setā kuldīdzniekiem, kuru rindās nikni pret bijušajiem kluba biedriem spēlēja Ēriks Baiks, enerģijas pietika tikai sākumam — 5:3, un 7:6 pārvērtās par 7:10.
Pirms otrā pusfināla kāds volejbola draugs vērsa uzmanību uz internetā lasīto — viens no Lāse–R balstiem Lauris Iecelnieks bija izteicies, ka viņu mačā ar Selver visu izšķirs pirmais sets. «Ja zaudēsim ar 0:3, tad Selver šobrīd ir labāks!» «Kā izlases kandidāts pirms tik svarīgas spēles tā var runāt. Tādā noskaņojumā vispār nav vērts iet laukumā spēlē, kurā izšķir katrs punkts!» sašuta sarunas biedrs.
Viss bija kā no Elejas Veronikas mutes. Lāse zaudēja pirmo setu ar 15:25 un spēli ar 0:3. Sets sākās ar četrām gudrām cēlāja Veiko Lembera servēm, kas Iecelnieku galīgi izsita no līdzsvara. No 0:4 neatguvās ne Lāse, ne Iecelnieks (viņa bilance — 8 punkti, +/– koeficients –3, uzbrukuma efektivitāte 31%, precīzi uzņemtās serves — 27%). Var jau piekrist Lāse–R galvenajam trenerim Raimondam Vildem, ka Selver mūsējos noservēja — 8 viņu eisi pret 1, 11 Selver kļūdu, pret 12, ko pieļāva Lāse. Varbūt Lāse pārdega, jo spēles sākumā visi, ieskaitot pieredzējušo Gunti Ataru, bija kā ēnas. Varbūt nepareizu priekšstatu pašiem bija radījusi iespaidīgā uzvaru sērija pār SK Rīga. «Mūsu izlūks bija Rīgā. Lāse tik iespaidīgi izskatījās tikai tāpēc, ka Rīga pieļāva ļoti daudz kļūdu un nospēlēja slikti. Mēs uz sava fona viņiem izcelties neļāvām,» piezīmēja Selver treneris Āvo Kēls. Mūsējo spārni pusfinālā tika ātri apgriezti. Mazs cerību stariņš pavīdēja otrajā setā, kad rīdzinieki panāca 22:19. Galotni nolauza meistarīgākie.
Spēlei par 3.vietu vairāk spēka un emociju bija rīdziniekiem, kas trešo reizi pēc kārtas iekļuva Schenker līgas labāko trijniekā, taču pirmo vietu nav ieguvuši ne reizi. «Lai paliek lirika. Proza ir skarbāka — Selver nebija pa zobam, tāpēc prieks, ka arī šogad līgā esam labākais Latvijas klubs,» rezumēja Vilde.
Vienīgais mierinājums Latvijas volejbolam ir uzvara t.s. Nāciju kausā, kur rezultātu nosaka visu klubu izcīnītās vietas līgā, kā arī uzvara turnīrā par 5.vietu.
Finālā uzvarēja Tallinas Selver komanda, kuras treneris Āvo Kēls pēc zaudējuma pirmajā setā lūzumu panāca, sūtīdams laukumā otro cēlāju Agri Leiti.