Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

papildināta - Lāse-R/Rīga sagādā pirmo zaudējumu Schenker līgas līderiem

Pirmais zaudējums turnīra līderiem Pere Leib, pēc ilgāka laika mūsmājās uzvarēti divkārtējie Schenker līgas čempioni Selver, ELVI/Kuldīga uzvar rekordsetā ar 41:39, Latvijas — Igaunijas klubu divcīņā beidzot gūts gandarījums — 6:4. Šāda ir Schenker līgas nedēļas nogales bilance, no Latvijas klubu pozīcijām raugoties.

Pārrauj sērijasMačā pret Rīga/Lāse-R pārtrauka Pere Leib 17 uzvaru sērija Schenker līgā (ja pieskaita četrus panākumus Igaunijas kausa izcīņā sezonas sērija sanāk vēl garāka). Iespēlētais rīdzinieku sākumsastāvs (Petrovs, J.Šmēdiņš, Zavorotnijs, Saušs, Iecelnieks, A.Celitāns, Pļaviņš) Pere Leib saskaņotajai spēlei lielas problēmas neradīja. Rīga/Lāse-R treneri ķērās pie remontdarbiem — Romāna Sauša vietu aizpildīja Jānis Šmēdiņš, bet viņu aizstāja Aivars Petruševics. Un spēle aizgāja. Īpaši redzamu ieguldījumu Petruševics deva trešajā setā, kad ar viņa servēm no 12:14 rezultāts kļuva 17:14 un iniciatīva bija atgūta. Vēlāk laukumā nāca arī Guntis Atars (Andreja Zavorotnija vietā), bet saspēles vadītāju Denisu Petrovu aizstāja Artis Caics.Biolars sarūpēja minipārsteigumu, savā laukumā ar 3:2 pārspējot Tallinas Selver. Selver Latvijas laukumos nebija zaudējuši vairāk kā divus gadus. Pēdējie, kas to bija paveikuši bija tieši ozīši — 2006.gada 5.novembrī Ozolniekos 3:0.Visos uzvarētajos setos Biolars rādīja ļoti saturīgu kopējo spēli, bet abos zaudētajos iekrita teju vai vienā novietojumā, jo sākās kļūdu sērijas servju uzņemšanā. "Priecē tas, ka pēc zaudējuma ceturtajā setā, komanda nenoplaka un piekto nospēlēja labi un uzvarēja," komandas galvenais treneris Juris Deveikus uzteica savējo rakstura noturību. "No kluba sponsoru puses pagaidām ziņas par krīzi nepienāk, tāpēc uz senas otro pusi raugāmies ar optimismu. Spēle stabilizējas." Otram Tallinas klubam Ozolniekos vispār nebija variantu.Rekordsets KuldīgāSelver, kura sastāvs arī ir nedaudz paretināts (uz ārzemēm devušies Ardo Krēks un Kristians Īekalass), tukšā no Latvijas neaizbrauca. Mačs Kuldīgā ieies Schenker līgas vēsturē ar līdz šim garāko setu — ceturtais beidzās, kad kuldīdznieki bija savākuši 41 punktu. Pilnai laimei pietrūka tikai uzvaras spēlē. "Mums vajadzēja uzvarēt trešo setu, kurā bijām vadībā ar 18:14, taču iekritām servju uzņemšanā. Prieks, ka izdevās vinnēt garo ceturto setu, jo tādas situācijas prasa raksturu. Vanags ne pirmo reizi labi iesāka, taču "salūza". Prieks par Ozo (Rolandu Ozoliņu), kas šoreiz arī agresīvi servēja. Var jautāt, kāpēc sliktāk kā gaidīts savu trumpi — labu bloku — lietā lika Andrejs Ļevčenko."Igauņu vadošo klubu nelielā aizķeršanās gada ievadā gan nemazina viņu pārsvaru pār sekotājiem un pārliecību, ka Pere Leib un Selver saglabās līderpozīcijas. Aiz muguras gan neiskaidrību ir vairāk. Turklāt vēl jau nevar zināt, vai pirmā vieta šoreiz būs liela priekšrocība. Jo sevišķi, ja astoto iegūtu Cēsu alus…Rosība CēsīsNo sešiem Latvijas klubiem garākās gadumijas brīvdienas sanāca Cēsu alus komandai. Izskatās, ka tieši cēsnieki šo laiku izmantojuši viaktīvāk, lai stiprinātu sastāvu (to var darīt līdz 15.janvārim). Latvijas klubos noskatītos vīrus Cēsīs laikam "iestādīt" neizdosies, taču krājumi ir arī citviet un dažs papildinājums varētu būt visai skaļš (Somijas izlases pirmā tempa uzbrucējs, cēlājs no ASV…). Vismaz tādas baumas nāk no Vidzemes. Schenker līgā visai daudz ūdens jau izliets un nebūs viegli (taču ne neiespējami) iespraukties labāko astoņniekā, kas turpinās cīņu par ceturto titulu. Toties Latvijas čempionātā vēl daudz kas ir iespējams. Arī kalendārs Cēsu alus komandai ir labvēlīgs, lai iespēlētu papildinājumu, jo nākamās nedēļas nogalē ir spēles Cēsīs ar Flamingo un Rīgā ar Armijas VK. Tad gan būs svarīgs pārbaudījums ar abiem Tallinas klubiem — Selver un TTU.

Raimonds Vilde, Rīga/Lāse-R treneris
Ne visai veiksmīgi sākto spēli salauza rezervisti, kas izmantoja savu iespēju. Ļoti labi spēlē iegāja Petruševics. Arī Atars un Caics. Prieks, ka šādā sarežģītā spēlē pret tik spēcīgu pretinieku mēs sevi parādījām kā komanda. Prieks, ka sagādājām pirmo zaudējumu līderiem. Diemžēl diagonālā uzbrucēja pozīcija joprojām ir aktuāla. Šodien Saušs ar to netika galā. Tikai avārijas situācijā izmantojam šo variantu, kad par diagonāli tiek pārkvalificēts Šmēdiņš. Arī viņš nospēlēja labi. Spēles laikā cēlājus mainīju, jo Petrovs sāka "peldēt". Caics spēlē maliet lēnāk, taču kļūdas nesataisīja, tāpēc arī piektajā setā nebija pamata viņam neuzticēties. Maiņu maiņas pēc es neizdaru.

Austris Štāls, Tartu Pere Leib spēlētājs
Vienmēr ir nepatīkami zaudēt un ja vēl tā ir pirmā neveiksme sezonā. Bet šoreiz mēs nenospēlējām savā līmenī un varēja būt arī 1:3. Slikti saservējām, sliktāk kā parasti uzņēmām serves, uzbrukumā pietrūka saskaņas ar cēlāju. Rīgai ļoti spēcīgi spēlē iegāja Aivars (Petruševics), kas spēli sagrieza ar kājām gaisā. Viņš gandrīz neklūdījās un ļoti labi servēja. Garajās brīvdienās slimoju un arī tas varbūt iespaidoja spēli. Pere Leib krīzi vēl nejūt, algas maksā, tomēr arī mēs sākam dzīvot taupīgāk. It kā jau esam stabilā vadībā, tomēr galvenā cīņa vēl priekšā. Pēdējās baumas no Cēsīm liek saausīties. Pirmā vieta var izrādīties ļoti sarežģīta, lai tiktu finālturnīrā. Līdz septītajai vietai cēsinieki diez vai pakāpsies.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...