Rīgā +5 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

papildināta - Pētersons gūst izšķirošos vārtus, Īslandes handbolisti iekļūst pusfinālā

Latvijā dzimušais un uzaugušais handbolists Aleksandrs Pētersons trešdien guva izšķirošos vārtus Pekinas olimpisko spēļu ceturtdaļfināla spēlē, nodrošinot Īslandes valstsvienībai uzvaru ar 32:30 pār Poliju.

Kopumā Pētersons šajā spēlē guva sešus vārtus, turklāt tieši viņš guva komandas pēdējos divus vārtus un nodrošināja īslandiešiem uzvaru. Vispirms viņš bija precīzs metienā no labās malas, bet pusminūti pirms finālsvilpes viņā solo gājienā no neērtās kreisās malas apspēlēja pretinieku, vienatnē izgāja uz vārtiem un apspēlēja vārtsargu.

Īslandieši šajā turnīrā jau bija sagādājuši vairākus pārsteigumus, pārspējot pasaules čempionus vāciešus un krievus, kā arī nospēlējot neizšķirti ar dāņiem.

Piektdien pusfinālā Īslandes izlase tiksies ar Spānijas handbolistiem, kuri ar 29:24 pieveica Dienvidkoreju.

Otro pusfināla pāri veidos Francija un Horvātija, kas ceturtdaļfinālā uzvarēja attiecīgi Krieviju (27:24) un Dāniju (26:24). Šo komandu savstarpējā spēle grupu turnīrā beidzās ar francūžu uzvaru 23:19.