Sestdiena, 12. oktobris
Valfrīds, Kira

Pludmales volejbolisti Finsters/Solovejs izcīna ceturto vietu pasaules U-23 čempionātā

Latvijas pludmales volejbola pāris Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs svētdien piedzīvoja zaudējumu Polijā notiekošā pasaules čempionāta U-23 vecuma grupā spēlē par trešo vietu.Līdz ar to Latvijas pārstāvji dalību sacensībās noslēguši ar izcīnītu negaidīti augsto ceturto vietu.Mačā par trešo vietu Finsters un Solovejs ar rezultātu 0-2 (17:21, 19:21) piekāpās ar astoto numuru izliktajiem austriešiem Lorensam Petutšnigam un Tobiasam Vinteram, kuri pirms tam ceturtdaļfinālā uzvarēja potenciāli spēcīgāko Latvijas pāri Haraldu Regžu un Armandu Āboliņu.

Finsters un Solovejs dalību sacensībās sāka vēl trešdien no kvalifikācijas sacensībām. Viņi pamatturnīrā bija izlikti vien ar 30.numuru.Kā ziņots, izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā Finsters un Solovejs sestdien ar 2-0 (25:23, 21:15) pieveica kanādiešus Viljamu Hoiju un Viljamu Sidgviku, bet par vietu ceturtdaļfinālā ar 2-1 (25:27, 23:21, 15:12) pārspēja Norvēģijas sportistus Lāšu Tveitu Reterholtu un Henriku Nikulai Mūlu, kuriem turnīrā ir 31.numurs.Savukārt pusfināla cīņā Latvijas pārstāvji svētdien ar 1-2 (17:21, 21:16, 9:15) zaudēja brazīliešiem Vitoram Gonsalvešam Felipem un Marsiu Guadie Leijam, kuri izlikti ar trešo numuru.Tikmēr ceturtdaļfinālu nespēja pārvarēt Regža/Āboliņš, kuri bija izlikti ar ceturto numuru. Cīņā par iekļūšanu pusfinālā latvieši ar 0-2 (18:21, 20:22) zaudēja Petutšnigam un Vinteram.Līdz ar to Regža/Āboliņš turnīru noslēdza dalītā piektajā vietā.Kā ziņots, zaudējumu dāmu turnīra astotdaļfinālā piedzīvoja latvietes Ilze Liepiņlauska un Sandra Ragozina. Savukārt zaudējumu jau izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā cieta citas Latvijas sportistes Laine Cielēna un Marta Ozoliņa.Līdz ar to Liepiņlauska/Ragozina izcīnīja dalītu devīto vietu, bet Cielēna/Ozoliņa palika dalītā 17.vietā.Kā ziņots, apakšgrupu turnīrā Regža/Āboliņš savā grupā uzvarēja, bet pārējie trīs Latvijas dueti izcīnīja otrās vietas.Pērn Regža/Āboliņš izcīnīja devīto vietu Eiropas U-23 čempionātā, bet vēl pirms gada viņi izcīnīja otro vietu Eiropas U-20 čempionātā un finišēja piektie pasaules junioru čempionātā.