Rīgā +3 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Podniekam seši punkti Čempionu kausa finālā ratiņbasketbolā

Latvijas ratiņbasketbolists Kārlis Podnieks svētdien guva sešus punktus un kopā ar Tīringenes "Bulls" komandu piedzīvoja zaudējumu Starptautiskās Ratiņbasketbola federācijas (IWBF) Čempionu kausa finālā.

"Bulls" sacensību finālā ar 67:71 (9:19, 17:13, 24:17, 17:22) piekāpās mājiniecei Veclaras "Lahn-Dill".

Podnieks spēlēja desmit minūtes un 21 sekundi, grozā raidot divus no trim divpunktu metieniem un abus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un divreiz pārkāpa noteikumus.

Tīringenes komandā rezultatīvākais ar 16 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm bija Aleksandrs Halovskis, bet 13 punkti un piecas rezultatīvas piespēles Andrē Bīneka kontā.

Pretiniekiem rezultatīvākais ar 22 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Tomass Bēme.

Ceturtdaļfinālā piektdien Tīringenes vienība ar 77:66 (18:14, 20:10, 23:25, 16:27) pārspēja Vācijas komandu no Rādenas "Baskets 96".

Podnieks spēlēja 16 minūtes un 37 sekundes, punktus negūstot. Viņš grozam garām raidīja vienīgo divpunktu metienu un reizi pārkāpa noteikumus.

31 punkts, 16 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles uzvarētājiem tika Vahidam Golazamadam, Halovskim sakrājot 20 punktus, desmit atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Pretinieku rindās 16 punkti, piecas atlēkušās bumbas un 12 rezultatīvas piespēles Mustafam Korkmazam.

Pusfinālā sestdien "Bulls" ar 85:63 (16:18, 26:17, 20:15, 23:13) uzvarēja Bilbao BSR komandu no Spānijas.

Podnieks šajā mačā laukumā nedevās.

Rezultatīvākie ar 25 punktiem uzvarētāju rindās bija Golazamads un Halovskis, pirmajam izcīnot arī 19 atlēkušās bumbas, pa piecām reizēm rezultatīvi piespēlējot un pārtverot bumbu, bet otrajam izcīnot septiņas atlēkušās bumbas.

Pretiniekiem 18 punktus sakrāja Jordi Ruiss Hordans.

"Bulls" neizdevās pagarināt uzvaru sēriju Čempionu kausā līdz trim. Pēc uzvaras 2018. un 2019.gada kausa izcīņā iepriekšējā sezonā sacensības Covid-19 pandēmijas dēļ tika atceltas.

Turnīrā Veclarā piedalījās astoņas vienības.