Rīgā +3 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Rezultatīvs neizšķirts ASV un Slovēnijas izlašu spēlē

ASV valstsvienības futbolisti Pasaules kausa izcīņas finālturnīra C grupas otrās kārtas spēlē piektdien cīņas gaitā atspēlēja divu vārtu deficītu un panāca neizšķirtu 2:2 (0:2) pret Slovēnijas izlasi. Abas komandas saglabā izredzes iekļūt astotdaļfinālā – pēc aizvadītām divām spēlēm slovēņiem ir četri, bet amerikāņiem divi punkti.

Spēles 13.minūtē amerikāņu vārtsargu Hovardu un negaidītu tālsitienu pārsteidza Valters Birsa – 1:0. Līdz pirmā puslaika vidum slovēņi saglabāja nelielu teritoriālu pārsvaru, taču vēlāk ASV futbolisti pārņēma iniciatīvu, un pēdējās desmit minūtēs viņiem bija vismaz trīs reālas izdevības panākt izlīdzinājumu.Ne bez veiksmes palīdzības Slovēnijas izlase izglābās un trīs minūtes līdz pārtraukumam guva otros vārtus. Pretuzbrukumā precīzi nospēlēja Zlatans Ļubijankičs – 2:0.Otrais puslaiks sākās ar vareno ASV futbolistu ofensīvu, un jau 48.minūtē Lendons Donovans vienus vārtus atguva. Izrāvies pa kreiso malu, viņš no tuvas distances trieca bumbu pāri vārtsarga Handanoviča plecam.Amerikāņu uzbrukuma viļņi turpināja velties pār pretinieku soda laukumu, un brīžam slovēņiem nācās izmisīgi nosargāt savu pārsvaru. Astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām ASV futbolisti tomēr panāca savu. Pēc tālas piespēles Altidors ar galvu atspēlēja bumbu Maiklam Bredlijam, kurš otro reizi pārspēja Handanoviču.Brīdi vēlāk bumba trešo reizi pabija slovēņu vārtos, taču tiesnesis bija fiksējis noteikumu pārkāpumu.Pēdējās piecās minūtēs mazliet tuvāk uzvaras vārtu guvumam bija Slovēnijas izlase – priekšpēdējā minūtē no 25 metriem bīstami sita Radosavļevičs.Plkst.21.30 pēc Latvijas laika sāksies otrā C grupas spēle Anglija – Alžīrija.

Pasaules kausa izcīņa, C grupa

Slovēnija – ASV 2:2 (2:0)

Vārti: Birsa (13.), Ļubijankičs (42.) – Donovans (48.), Bredlijs (82.)
Brīdinājumi: Cesars, Šulers, Kirms, Jokičs – Findlijs
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 7 (4) : 14 (6), pārkāpumi - 15:18, bumbas kontrole - 49% : 51%, aizmugures - 3:0, stūra sitieni - 2:4.

Slovēnija: S.Handanovičs, Brečko, Šulers, Cesars, Jokičs, Birsa (Dedičs, 87.), Korens, Radosavļevičs, Kirms, Ļubijankičs (Pečniks, 75. (Komacs, 90.)), Novakovičs
ASV: Hovards, Kerundolo, Demerits, Onjevu (Gomess, 80.), Bokanegra, Donovans, Bredlijs, Toress (Edu, 46.), Dempsijs, Altidors, Findlijs (Feilhabers, 46.)
Galvenais tiesnesis: Komans Kulibali (Mali)