Rīgā +23 °C
Svētdiena, 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita

Rodžers Federers Melburnā izcīnījis 16.Grand Slam titulu

Izcilais Šveices tenisists Rodžers Federers izcīnījis 16.Grand Slam turnīru uzvarētāja titulu. Svētdien Melburnā Austrālijas atklātā čempionāta finālā viņš ar 6:3, 6:4, 7:6 (13:11) pārspēja Endiju Mareju un kļuva par četrkārtējo šī turnīra uzvarētāju.Pēc līdzšinējām desmit savstarpējām cīņām Marejam pret pasaules pirmo raketi bija pozitīva bilance (6:4), turklāt iepriekšējos Australian Open mačos skots bija zaudējis tikai vienā setā (Federers divos).

Taču finālā tam būtiskas nozīmes nebija.Pirmā seta sākumā tenisisti apmainījās ar uzvarām pretinieka servētajos geimos, tad kādu brīdi realizēja serves priekšrocības, līdz Federers panāca 5:3 un pabeidza setu savā labā.Otrā seta sākumā Marejs zilo kreklu nomainīja pret ierasto balto, taču būtiskas pārmaiņas cīņas gaitā tas neieviesa. Seta sākumā slavenais šveicietis ieguva divu punktu pārsvaru, un, lai arī turpinājumā ritēja līdzīga cīņa, Marejam atspēlēties neizdevās.Trešajā setā izšķirošs brīdis pienāca sestajā geimā, kad, servējot Federeram, Marejs ieguva trīs “breikbumbas” (2:3, 0:40). Pēc garas un skaistas izspēles viņam otro arī izdevās realizēt un pēc tam ar savu servi panākt 5:2. Taču devītajā geimā Rodžers zaudēto servi atspēlēja, izlīdzināja rezultātu (5:5), un bija jāspēlē taibreiks.Tā iznākums atspoguļoja visas finālspēles gaitu – līdzvērtīgu sāncenšu cīņā maķenīt precīzāks un stabilāks bija titulētais šveicietis. Pēc vairākām lieliskām punktu izspēlēm Marejs nespēja realizēt piecas setbumbas (6:4, 7:6, 9:8, 11:10), toties atspēlēja divas mačbumbas (7:8, 9:10). Ar trešo viņš tomēr galā netika.

Spēle ritēja divas stundas un 40 minūtes.

Iepriekš Federers, kuram šis bija 22.Grand Slam turnīru fināls, Austrālijā bija uzvarējis 2004., 2006.un 2007.gadā.

Savukārt Marejam kādā no četriem prestižākajiem tenisa turnīriem pagaidām uzvarēt vēl nav izdevies.