Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Rubļevskai trešā vieta Pasaules kausa finālsacensībās

Jeļena Rubļevska izcīnījusi trešo vietu modernās pieccīņas Pasaules kausa izcīņas finālsacensībās sestdien Maskavā. Summā Latvijas pieccīņniece savāca 5272 punktus un zaudēja vienīgi olimpiskajai čempionei Lenai Šēnebornai no Vācijas (5348) un lietuvietei Donatai Rimšaitei (5292).Pēc pirmās disciplīnas paukošanas Rubļevska kļuva par pārliecinošu līderi, liecina rīkotāju publicētā informācija.

Viņa izcīnīja 28 uzvaras un piedzīvoja tikai piecus zaudējumus, par četrām uzvarām apsteidzot olimpisko čempioni vācieti Lenu Šēnebornu un pasaules čempioni ķīnieti Kjaņu Čenu.Līderpozīcijas Jeļena saglabāja arī pēc peldēšanas sacensībām, kurās uzrādīja 26.rezultātu 34 dalībnieču konkurencē (2:22,50). Pēc divām disciplīnām Latvijas sportiste otrās vietas īpašnieci Šēnebornu apsteidza par četriem punktiem.Jāšanā Rubļevska ierindojās 18.vietā un summā atkāpās uz otro vietu, palaižot priekšā vācu pieccīņnieci, kurai zaudēja 16 punktus. Tuvākā sekotāja Poļina Struhtkova no Latvijas pieccīņnieces atpalika par 32 punktiem.Kombinētajā skriešanas un šaušanas disciplīnā Jeļena startēja četras sekundes aiz Šēnebornas, sasniedza 18.rezultātu (12:55,50) un finišā zaudēja vienu pozīciju lietuvietei Rimšaitei.Šīs sezonas Pasaules kausa piecos posmos Rubļevskai augstākā vieta bija septītā, bet kopvērtējumā viņa ieņēma 15.vietu.Pērn Pasaules kausa izcīņas finālsacensībās Jeļena Rubļevska ierindojās piektajā vietā.Svētdien Pasaules kausa izcīņas finālā startēs Deniss Čerkovskis.