Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Sievišķīgas iezīmes vīru cīņās

ELVI/Kuldīga volejbolisti Latvijas čempionāta otrajā finālmačā Rīgā ar 3:2 pieveica Lāse–R un sērijā panāca izlīdzinājumu 1:1.

Spēles gaita
1.sets: 0:4, 3:6, 4:9, 6:11, 13:12, 19:16, 21:18, 21:25
2.sets: 1:0, 6:4, 9:10, 11:10, 16:18, 18:18, 22:22, 25:22
3.sets: 0:1, 2:5, 3:11, 8:13, 8:16, 10:19, 11:21, 13:25
4.sets: 1:0, 4:2, 7:8. 13:11, 17:14, 18:18, 24:18, 25:19
5.sets: 0:1, 1:1, 1:8, 4:11, 5:15

Aukstā duša savās mājās Kuldīgas volejbola fanus nebija atdzesējusi un, lai visi savējos atbalstītgribētāji, karsējmeitenes ieskaitot, varētu ierasties galvaspilsētā, vajadzēja divus autobusus. Rīdzinieki tradicionāli pretī lika robežsargu vadu.

Tie, kas gadu desmitiem seko līdz volejbolam, bija ielāgojuši, ka kungu komandu divcīņās, ja spēku samēri ir līdzīgi, arī rezultāts aug līdzīgi, toties dāmu spēlēs psiholoģijas īpatnību dēļ ir raksturīgas pagaras veiksmju sērijas.

Tagad arī vīru volejbolā līdzīgas situācijas nav retums. Lāse–R pusfinālā pret SK Rīga zaudēja setu, kaut bija vadībā ar 19:14. Finālspēlē Kuldīgā ELVI pirmajā setā no 8:4 iekrita bedrē 11:15 un zaudēja. Līdzīgas svārstības bija arī otrajā spēlē.

Reizumis, protams, ir vērts atsaukties uz psiholoģisko nenoturību un citām likstām, taču par galveno iemeslu kļūst serves un to uzņemšana. Tā pirmā seta galotnē lieliska sērija padevās ELVI uzbrucējam Andrijam Ļevčenko, otrajā uzvaras kausu uz savu pusi ar trāpīgām servēm nosvēra Lāse–R kaptenis Jevgeņijs Grimailovs, trešajā Lāse–R tā īsti netika galā ar visu kuldīdznieku servēm, bet ceturtā seta pēdējos punktus sabombardēja Romāns Saušs. Piektajā setā bija trešā scenārijs.

Serves izraisīja ķēdes reakciju — līdz ko pretiniekiem nesanāk pirmā piespēle, arī cēlājs un uzbrucējs nonāk sprukās. Tāpēc šajā mačā Lāse–R pirmie tempi bija "sausā maizē" — Atars, Zavorotnijs un Celitāns kopā guva 16 punktu pret Baloža un Ļevčenko 28.

"Viņi labāk uzņēma serves, līdz ar to Seva Grimailovs akurāti sacēla un nodrošināja rezultatīvāku uzbrukumu. Finālā daudz ko izšķir sīkumi," acīmredzamo piefiksēja Lāse–R pirmā tempa uzbrucējs Guntis Atars.

Arī aizsardzībā kuldīdznieki šoreiz bija divreiz azartiskāTrešā spēle notiks trešdien plkst.19.30 Kuldīgā. Sērija rit līdz trijām uzvarām.