Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Silovam 6.vieta pasaules čempionātā 500 m slidojumā

Latvijas šorttrekists Haralds Silovs sestdien Sofijā (Bulgārija) ieguva sesto vietu pasaules čempionātā 500 m slidojumā.

Priekšsacīkstēs Silovs startēja piektajā priekšskrējienā un finišēja pirmais pēc 42,021 sekundes.

Ceturtdaļfinālā Silovs slidoja otrajā grupā un ierindojās otrajā vietā. Uzvarēja korejietis Hosuks Lī, kurš finišēja pēc 41,732 sekundēm. Silovs finišēja pēc 42,011 sekundēm.

Pusfinālā Silovam zināmā mērā paveicās. Konkurence viņam bija ļoti spēcīga - jau pieminētais korejietis Lī, olimpiskie medaļnieki Fransuā-Lui Tremblejs (Kanāda) un Dž.R.Selskis (ASV). Silovs finišēja otrais pēc 42,144 sekundēm, korejietis bija par 0,4 sekundēm ātrāks. Savukārt Selskis tika diskvalificēts, bet Tremblejs finišēja pusminūti aiz uzvarētāja.

Finālā Silovam bija ļoti spēcīga konkurence. Tajā līdzās Silovam startēja Lī, Tremblejs, ķīnietis Venhao Ljans, kā arī Fransuā un Šarls Hamelini no Kanādas. Silovs finišēja sestais pēc 42,599 sekundēm.

Par pasaules čempionu kļuva Ljans, kurš finišēja pēc 41,383 sekundēm. Sudrabs tika Fransuā Hamelinam, bet bronzas medaļa - Tremblejam.

Iekļūšana labāko sešniekā ir Silova līdz šim labākais panākums pasaules mērogā.