Rīgā +3 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Tiesneša kļūda palīdz Argentīnas izlasei uzvarēt Meksiku

Līnijtiesnesim pieļaujot rupju kļūdu, Djēgo Maradonas trenētā Argentīnas futbola valstsvienība svētdien izcīnīja uzvaru 3:1 (2:0) pār Meksikas izlasi Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā. Argentīniešu pretinieki ceturtdaļfinālā 3.jūlijā būs Vācijas futbolisti, kuri svētdienas pirmajā spēlē ar 4:1 apspēlēja Anglijas izlasi.

Pēc visai mierīga spēles sākuma ap 10.minūti pēkšņi “uzsprāga” meksikāņi. Vispirms pavirši nospēlēja argentīniešu vārtsargs Romero, pasīvi reaģējot uz Salsido tālsitienu, kas trāpīja pa pārliktni. Bet jau mirkli vēlāk Gvardado ar slīpu sitienu raidīja bumbu līdz ar argentīniešu vārtu stabu. Bumbu vairāk kontrolēja Argentīnas futbolisti, taču savā soda laukumā meksikāņi viņus nelaida.Pēkšņs pavērsiens – un atkal ne bez skandāla piedevas – notika 26.minūtē. Mesi izdarīja lielisku piespēli Karlosam Tevesam, to pārķert izskrēja Meksikas izlases vārtsargs Peress. Bumba atlēca atpakaļ pie Mesi, argentīniešu līderis atspēlēja to Tevesam, kurš, būdams acīmredzamā aizmugures stāvoklī, ar galvu raidīja vārtos.Meksikāņi pamatoti metās apelēt pie līnijtiesneša Stefano Airoldi, ar viņu konsultējās arī galvenais tiesnesis itālietis Roseti, taču lēmums atzīt vārtus jau bija pieņemts – 1:0. Par spīti stadionā uz ekrāniem demonstrētajiem videoatkārtojumiem.Pagāja tikai septiņas minūtes, un otro vārtu zaudējumā Meksikas futbolisti jau varēja vainot tikai paši sevi. Vai konkrētāk aizsargu Osorio, kurš sava soda laukuma tuvumā atspēlēja bumbu uz kājas Gonsalo Iguainam. Argentīniešu uzbrucējs izgāja viens pret vienu ar vārtsargu un bez problēmām Peresu apspēlēja – 2:0.Līdz pārtraukumam Djēgo Maradonas audzēkņiem bija vēl divas teicamas izdevības gūt trešos vārtus. Meksikas izlase atbildēja ar dažiem ne pārāk veiksmīgiem tālsitieniem, bet jau kompensācijas laikā Havjērs Ernandess neaizsniedzās līdz bumbai pēc bīstama centrējuma.Meksikas futbolistu cerības atspēlēties jau drīz pēc otrā puslaika sākuma lielā mērā apdzēsa Tevess, ar izcili skaistu, spēcīgu un precīzu sitienu no 20 metriem raidot bumbu vārtos – 3:0. Gods godam, meksikāņi nepadevās, turpināja meklēt laimi uzbrukumā, un 71.minūtē pēc teicamas Torado piespēles neatvairāmi tuvējā augšējā stūrī sita Ernandess – 3:1.Zaudētie vārti “pamodināja” argentīniešus, kuri pēc trešo vārtu guvuma tikai retu reizi bija šķērsojuši laukuma centra līniju, un spēle izlīdzinājās. Reālu izredžu izglābties no zaudējuma Meksikas izlasei gan nebija.Argentīnas un Meksikas izlases Pasaules kausa astotdaļfinālā tikās arī pirms četriem gadiem Vācijā. Toreiz argentīnieši svinēja uzvaru pagarinājumā 2:1.

Pasaules kausa izcīņa, astotdaļfināls

Argentīna – Meksika 3:1 (2:0)

Vārti: Tevess (26., 52.), Iguains (33.) – Ernandess (71.)
Brīdinājumi: Markess
Statistika: sitieni pa vārtiem (vārtos) - 11 (6) : 16 (6), pārkāpumi 11:26, stūra sitieni – 2:5, bumbas kontrole - 52% : 48%

Argentīna: Romero, Otamendi, Demikeliss, Burdiso, Heince, Maskeranno, Rodrigess (Pastore, 87.), di Marija (Gutjeress, 79.), Mesi, Tevess (Verons, 69.), Iguains
Meksika: Peress, Huaress, Rodrigess, Markess, Salsido, Osorio, Gvardado (Franko, 61.), Torado, Bautista (Barera, 47.), duš Santušs, Ernandess
Galvenais tiesnesis: Roberto Roseti (Itālija)