Rīgā +17 °C
Piektdiena, 13. septembris
Iza, Izabella

Uščins izglābj Vācijas izlasi no zaudējuma un papildlaikā ieved olimpisko spēļu pusfinālā

Latvietis Renārs Uščins trešdien Parīzes olimpisko spēļu ceturtdaļfināla mačā izglāba Vācijas handbola izlasi no zaudējuma pamatlaikā un guva uzvaru nesošos vārtus papildlaikā.

Ušcins guva 14 vārtus, Vācijas izlasei ar rezultātu 35:34 (14:17, 15:12) papildlaikā pārspējot Franciju.

Francūži jau bija tuvu uzvarai pamatlaikā, taču pēdējās sekundēs pēc Dika Mema kļūdas zaudēja bumbu. Tā nonāca pie Uščina, kurš pēdējā sekundē izrāva neizšķirtu 29:29. Papildlaikā Uščins guva četrus vārtus, tajā skaitā uzvaru nesošos četras sekundes pirms pagarinājuma beigām.

Uščins šajā mačā 21 reizi meta pa vārtiem un realizēja 14 metienus. Nākamie divi rezultatīvākie Vācijas handbolisti Johanness Golla un Sebastians Heimans guva pa sešiem vārtiem. Vārtsargs Dāvids Špēts atvairīja 14 no 36 metienu.

Francūžiem desmit precīzus metienus izpildīja Mems, bet astoņi gūti vārti bija Igo Deskā.

Vācijas pretiniece pusfinālā būs Spānijas izlase, kas pirms tam papildlaikā ar 29:28 pārspēja Āfrikas čempionus Ēģiptes valstsvienību.

Pārējos ceturtdaļfināla mačos šodien pasaules čempionvienība Dānija tiksies ar Zviedriju, bet Norvēģija mērosies spēkiem ar Slovēniju.

Pusfināla spēles tiks aizvadītas piektdien, bet mačs par bronzu un finālspēle norisināsies olimpisko spēļu pēdējā dienā svētdien.

Olimpiskās spēles Francijas galvaspilsētā norisināsies līdz 11.augustam, turklāt ne tikai Francijas galvaspilsētā, bet arī 16 citās vietās, ieskaitot Francijas aizjūras teritoriju Franču Polinēziju. Spēļu programmā ir iekļauti 32 sporta veidi, un tiks sadalīti 329 medaļu komplekti.