Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Vilja ar diviem vārtiem palīdz spāņiem gūt pirmo uzvaru

Pirmo uzvaru Pasaules kausa finālturnīrā izcīnījuši Eiropas čempioni Spānijas futbolisti, kuri H grupas otrās kārtas spēlē viegli ar 2:0 apspēlēja Hondurasu. Abus vārtus uzvarētāju labā guva Dāvids Vilja.Spēle aizritēja ar ievērojamu Spānijas izlases pārsvaru. Jau septītajā minūtē Vilja ar tālu sitienu norībināja Hondurasas komandas vārtu pārliktni.

Desmit minūtes vēlāk Vilja ar skaistu driblu ielauzās pretinieku soda laukumā un kritienā guva vārtus, atklājot spēles rezultātu.Spāņi turpināja aktīvi uzbrukt, vairākas labas vārtu gūšanas iespējas neizmantoja Fernando Toress un Serhio Ramoss, tāpēc pirmajā puslaikā rezultāts vairs nemainījās. Otrā puslaika sākumā spāņu dominance turpinājās un to vēl vienā vārtu guvumā pārvērta Vilja - ātrā uzbrukumā Ksavi piespēlēja brīvajam Viljam un uzbrucējs sita precīzi. Bumba gan skāra Hondurasas komandas aizsargu, tādēļ vārtsargs Valjardaess nepaguva noreaģēt. Desmit minūtes vēlāk Hondurasas aizsargs Emiljo Isagirre soda laukuma malā nogāza spāni Hesusu Navsu, bet Vilja no 11 metru soda sitiena atzīmes sita garām vārtiem. Drīz pēc tam laukumā devās viens no vadošajiem spāņu pussargiem Fransesks Favregass, kurš ar otro pieskārienu bumbai varēja gūt vārtus, taču sita neprecīzi.

Spēles beigās vēl viena lieliska iespēja gūt trešos vārtus bija Viljam, taču spāņa sitienu no tuvas distances pēdējā brīdī bloķēja aizsargs.

Spāņi ar trim punktiem divās spēlēs pakāpušies uz otro vietu H grupā, bet pēdējā kārtā viņiem jātiekas ar grupas līdervienību Čīli. Hondurasai tikai pārliecinoša uzvara pār Šveici dos cerību iekļūt astotdaļfinālā, ja Čīle uzvarēs Spāniju.

aa

Pasaules kausa finālturnīra H grupa

Spānija - Hondurasa 2:0
(1:0)

Vārti: Vilja (17., 51.).
Brīdināti: Gevara, Isagirre (abi Hondurasa).

Statistika:
sitieni pa vārtiem (vārtos) - 22 (7) : 9 (0), pārkāpumi 9:18, bumbas kontrole - 57% : 43%, stūra sitieni - 12:2

Tiesnesis: Juiči Nišimura (Japāna).

Spānija: Kasiljass, Pikē, Pujols, Kapdevila, Ramoss (Arbeloa 76.), Ksavi (Favregass 65.), Alonso, Buskets, Navass, Vilja, Toress (Mata 70.).
Hondurasa: Valjadaress, Čavess, Figeroa, Isagirre, Mendosa, V.Palasioss, Espinosa (Velkoms 45.), Tursioss (Nunjess 63.), Gevara, Suaso (Dž.Palasioss 84.), Martiness.