Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Vilja spēles beigās nodrošina Spānijai uzvaru pār Paragvaju

Spānijas futbolisti sestdien kā pēdējie nodrošināja iekļūšanu Pasaules kausa izcīņas finālturnīra pusfinālā. Johannesburgā (DĀR) notikušajā spēlē Spānija ar 1:0 pieveica Paragvaju. Uzvaras vārtus septiņas minūtes pirms spēles beigām guva Davids Vilja.

Lai gan spāņi daudz vairāk kontrolēja bumbu (tuvu 60%), tomēr līdz bīstamiem sitieniem tika ļoti reti. Spāņi spēlēja aktīvāk un daudz biežāk kombinējās pie pretinieku vārtiem nekā paragvajieši. Aizsardzībā spāņi cieši sedza pretiniekus, neļaujot paragvajiešiem veidot kombinācijas.

Pēc pirmajām 25 minūtēm spāņiem bija iespēja izpildīt soda sitienu no bīstamas pozīcijas, taču Havi raidītā bumba ietriecās spēlētāju aizsardzības mūrī. Vēlāk Davids Vilja labi nospēlēja ātrajā pretuzbrukumā, taču centrējums soda laukumā nesasniedza mērķi. Arī Toresam līdzīgā situācijā neizdevās precīza piespēle.

Puslaika beigu daļā paragvajiešiem bija lieliska vārtu gūšanas iespēja, taču bīstamo epizodi ar rezultatīvu sitienu neizdevās noslēgt, jo Santana netrāpīja pa bumbu. Vēlāk Valdesam izdevās arī gūt vārtus, taču tiesnesis saskatīja aizmugures stāvokli un vārtus neieskaitīja.

Otrais puslaiks iesākās pēc līdzīga scenārija - bumba bija lielākoties laukuma vidusdaļā, reti veidojās bīstami uzbrukumi.

Situācija krasi mainījās 60.minūtē. Soda sitiena izspēles brīdī Spānijas izlases soda laukumā Pikē nogāza Kardoso, par ko tika piešķirts 11 m soda sitiens. To izpildīja pats Kardoso, taču Kasiljass bija nepārspējams un bumbu notvēra rokās.

Jau pēc minūtes paragvajietis Alkarazs soda laukumā nogāza Davidu Vilju un tika piešķirts 11 m soda sitiens uz Paragvajas izlases vārtiem. Alonso bumbu ieraidīja vārtos, taču spāņi pārāk ātri ieskrēja soda laukumā un sitiens bija jāatkārto. Šoreiz Alonso raidīto bumbu vārtsargs atvairīja.

Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Spānijas izlasei izdevās atklāt rezultātu. Vispirms pēc Havi raidījuma bumba trāpīja pa vārtu stabu, to ieguva Davids Vilja un pēc nelielas apspēles izdarīja sitienu tālajā stūrī; bumba trāpīja pa stabu un, atsitusies arī pret otru stabu, tomēr ielidoja vārtos.

Vēlāk Viljam bija vēl viena teicama iespēja gūt vārtus, tomēr viņam sitiens no lieliskas pozīcijas neizdevās un bumbu uzsita virsū vārtsargam.

Pusfinālā, kas notiks 7.jūlijā, Spānija tiksies ar Vāciju, kas sestdien ar 4:0 apspēlēja Argentīnu.